Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Boston NHP

Boston je hlavním městem státu Massachusetts a zároveň největším městem Nové Anglie. Žije zde kolem 7 a půl milionu obyvatel, čímž se Boston stal pátou největší metropolitní oblastí ve Spojených státech amerických. Je jedním z nejstarších a kulturně nejvýznamnějších měst Spojených států, střediskem vysokoškolského vzdělávání, zdravotnictví a kulturního života. Koná se zde plno atraktivních sportovních utkání. Najdeme zde významný přístav a jeho součástí je rovněž významný národní historický park.

Tento historický park je dokladem americké historie a návštěvníci se zde dozví spoustu zajímavých informací o dějinách země, například o okolnostech, které vedly k Americké revoluci. V parku najdete šestnáct historických památek, včetně Downtownu (centra města) a Charlestownu. Jednotlivé památky jsou spojeny 4 km dlouhou stezkou Svobody, která je označena červenou barvou nebo cihlami na chodníku.

Některé z památek jsou majetkem soukromých vlastníků, o jiné se stará město nebo jsou vlastněny státem. Z těch nejvýznamnějších můžeme jmenovat Boston's Old State House, Old South Meeting House, Black Heritage Trail, Faneuil Hall, Paul Revere House, Afro-American Museum, Old North Church, Bunker Hill Monument nebo Charlestown Navy Yard. V rezidenční čtvrti v jižním Bostonu se nachází ještě další památka - Dorchester Heights.

Oblast je tak díky množství unikátních památek ideální pro vzdělávání studentů ale obohatí také učitele. Zde se dozvíte to nejdůležitější, co se v Bostonu odehrálo od roku 1760 až do 2. světové války. Odehrálo se zde několik významných událostí, jako například Bostonské pití čaje v roce 1773, což byl protest amerických kolonistů proti britskému impériu. V té době bylo v bostonském přístavu zničeno mnoho beden s lisovaným čajem a tento konflikt byl první vlaštovkou nadcházející americké revoluce.

Boston byl přístavním a obchodním městem, které se však v průběhu 19. století stalo jedním z největších středisek textilního, sklářského a kožedělného průmyslu. Město bylo důležitým dopravním uzlem, procházela tudy hustá železniční síť a s příchodem moderní doby zde začaly vznikat mrakodrapy. V roce 1897 zde zahájilo provoz první metro ve Spojených státech amerických.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko