Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Boston NHP

Boston je hlavním městem státu Massachusetts a zároveň největším městem Nové Anglie. Žije zde kolem 7 a půl milionu obyvatel, čímž se Boston stal pátou největší metropolitní oblastí ve Spojených státech amerických. Je jedním z nejstarších a kulturně nejvýznamnějších měst Spojených států, střediskem vysokoškolského vzdělávání, zdravotnictví a kulturního života. Koná se zde plno atraktivních sportovních utkání. Najdeme zde významný přístav a jeho součástí je rovněž významný národní historický park.

Tento historický park je dokladem americké historie a návštěvníci se zde dozví spoustu zajímavých informací o dějinách země, například o okolnostech, které vedly k Americké revoluci. V parku najdete šestnáct historických památek, včetně Downtownu (centra města) a Charlestownu. Jednotlivé památky jsou spojeny 4 km dlouhou stezkou Svobody, která je označena červenou barvou nebo cihlami na chodníku.

Některé z památek jsou majetkem soukromých vlastníků, o jiné se stará město nebo jsou vlastněny státem. Z těch nejvýznamnějších můžeme jmenovat Boston's Old State House, Old South Meeting House, Black Heritage Trail, Faneuil Hall, Paul Revere House, Afro-American Museum, Old North Church, Bunker Hill Monument nebo Charlestown Navy Yard. V rezidenční čtvrti v jižním Bostonu se nachází ještě další památka - Dorchester Heights.

Oblast je tak díky množství unikátních památek ideální pro vzdělávání studentů ale obohatí také učitele. Zde se dozvíte to nejdůležitější, co se v Bostonu odehrálo od roku 1760 až do 2. světové války. Odehrálo se zde několik významných událostí, jako například Bostonské pití čaje v roce 1773, což byl protest amerických kolonistů proti britskému impériu. V té době bylo v bostonském přístavu zničeno mnoho beden s lisovaným čajem a tento konflikt byl první vlaštovkou nadcházející americké revoluce.

Boston byl přístavním a obchodním městem, které se však v průběhu 19. století stalo jedním z největších středisek textilního, sklářského a kožedělného průmyslu. Město bylo důležitým dopravním uzlem, procházela tudy hustá železniční síť a s příchodem moderní doby zde začaly vznikat mrakodrapy. V roce 1897 zde zahájilo provoz první metro ve Spojených státech amerických.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko