Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Springfield Armory NHS

Springfield Armory je významná americká zbrojovka, která má své sídlo ve městečku Springfield na jihozápadě Massachusetts. Tato zbrojovka patřila mezi první ve Spojených státech amerických - již v roce 1794 zde byla zahájena ruční výroba mušket. Vyráběly se zde zbraně i pro George Washingtona v počátcích Americké revoluce. Během následujících desetiletí se vyvíjely nové a nové zbraně a metody, které držely krok s dobou a rozvojem v oblasti americké industrializace.

Jednoho jarního rána v roce 1968 se ve zbrojovce konalo vystoupení, při kterém se firma rozloučila a ukončila provoz. PO téměř dvě století se zabývala výrobou kontinentálních pušek a mušket, které používaly americké ozbrojené síly v boji proti nepříteli a v každé válce, která se odehrála v národních dějinách. Zbrojnice tak definitivně uzavřela své brány.

K jejímu znovuotevření došlo v roce 1978, ale to již byla celá oblast s továrnou prohlášena za Springfield Armory národní historickou oblast. Dnes je ze zbrojovky muzeum, kde je uložena největší světová sbírka amerických vojenských zbraní. Každý rok se zde pořádají nejrůznější veřejné programy, výstavy a speciální akce určené pro návštěvníky.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko