Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Springfield Armory NHS

Springfield Armory je významná americká zbrojovka, která má své sídlo ve městečku Springfield na jihozápadě Massachusetts. Tato zbrojovka patřila mezi první ve Spojených státech amerických - již v roce 1794 zde byla zahájena ruční výroba mušket. Vyráběly se zde zbraně i pro George Washingtona v počátcích Americké revoluce. Během následujících desetiletí se vyvíjely nové a nové zbraně a metody, které držely krok s dobou a rozvojem v oblasti americké industrializace.

Jednoho jarního rána v roce 1968 se ve zbrojovce konalo vystoupení, při kterém se firma rozloučila a ukončila provoz. PO téměř dvě století se zabývala výrobou kontinentálních pušek a mušket, které používaly americké ozbrojené síly v boji proti nepříteli a v každé válce, která se odehrála v národních dějinách. Zbrojnice tak definitivně uzavřela své brány.

K jejímu znovuotevření došlo v roce 1978, ale to již byla celá oblast s továrnou prohlášena za Springfield Armory národní historickou oblast. Dnes je ze zbrojovky muzeum, kde je uložena největší světová sbírka amerických vojenských zbraní. Každý rok se zde pořádají nejrůznější veřejné programy, výstavy a speciální akce určené pro návštěvníky.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko