Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cape Cod NS

Dlouhý a úzký zahnutý poloostrov Cape Cod vybíhá na východě Spojených států daleko do Atlantského oceánu. Je součástí státu Massachusetts a na jeho špičce se rozkládá nejznámější a nejnavštěvovanější město Princetown. Za územím města pak už končí celý poloostrov a začíná nekonečný oceán.

Dnes již Cape Cod není ani tak poloostrovem, ale spíše ostrovem, jelikož byl v minulosti mezi ním a pevninou prokopán průplav. Dostanete se na něj tedy jedině po dvou mostech, což v oblasti způsobuje poměrně časté dopravní zácpy. Cape Cod je celkově velmi oblíbeným a vyhledávaným turistickým letoviskem, obzvláště v letních měsících. Lidé sem jezdí hlavně kvůli možnosti výletů na lodích na otevřený oceán, kde mohou pozorovat velryby, které zde po část roku žijí. Zdejší vody jsou totiž bohaté na plankton a různou mořskou faunu.

Oblast Cape Codu patří do Nové Anglie, která se vyznačuje poklidnou atmosférou, příjemnou architekturou, nedotčenou přírodou a historickým nádechem. Na poloostrově na návštěvníky navíc čekají ještě pěkné písečné pláže, na kterých se tyčí staré majáky. Zdejší krajina je protkána četnými pěšími stezkami nejrůznějších délek, které jsou poměrně nenáročné. Sportovně založení jedinci se zde tedy přijdou na své, stejně tak jako rybáři, kteří na Cape Codu najdou nejlepší místo pro rybolov na východním americkém pobřeží. Milovníci golfu si mohou užívat hru na některém z místních hřišť. Počasí na Cape Cod se o mnoho neliší oproti počasí v České republice, samozřejmě se zde ale projevuje vliv moře.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko