Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cape Cod NS

Dlouhý a úzký zahnutý poloostrov Cape Cod vybíhá na východě Spojených států daleko do Atlantského oceánu. Je součástí státu Massachusetts a na jeho špičce se rozkládá nejznámější a nejnavštěvovanější město Princetown. Za územím města pak už končí celý poloostrov a začíná nekonečný oceán.

Dnes již Cape Cod není ani tak poloostrovem, ale spíše ostrovem, jelikož byl v minulosti mezi ním a pevninou prokopán průplav. Dostanete se na něj tedy jedině po dvou mostech, což v oblasti způsobuje poměrně časté dopravní zácpy. Cape Cod je celkově velmi oblíbeným a vyhledávaným turistickým letoviskem, obzvláště v letních měsících. Lidé sem jezdí hlavně kvůli možnosti výletů na lodích na otevřený oceán, kde mohou pozorovat velryby, které zde po část roku žijí. Zdejší vody jsou totiž bohaté na plankton a různou mořskou faunu.

Oblast Cape Codu patří do Nové Anglie, která se vyznačuje poklidnou atmosférou, příjemnou architekturou, nedotčenou přírodou a historickým nádechem. Na poloostrově na návštěvníky navíc čekají ještě pěkné písečné pláže, na kterých se tyčí staré majáky. Zdejší krajina je protkána četnými pěšími stezkami nejrůznějších délek, které jsou poměrně nenáročné. Sportovně založení jedinci se zde tedy přijdou na své, stejně tak jako rybáři, kteří na Cape Codu najdou nejlepší místo pro rybolov na východním americkém pobřeží. Milovníci golfu si mohou užívat hru na některém z místních hřišť. Počasí na Cape Cod se o mnoho neliší oproti počasí v České republice, samozřejmě se zde ale projevuje vliv moře.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko