Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Adams NHP

Město Adams se rozkládá v lokalitě Berkshire County ve státě Massachusetts v současné době v něm žije kolem 9 tisíc obyvatel. Součástí města je také národní historický park Adams, který vypráví příběh o čtyřech generacích rodiny Adamsů, která zde žila od roku 1720 až do roku 1927. Park se dělí na dvě hlavní části. V jedné se nachází rodiště druhého amerického prezidenta Johna Adamse a šestého amerického prezidenta Johna Quincyho Adamse. 

Druhá část uchovává Stará dům (Old House), který byl domovem pro čtyři generace Adamsovy rodiny. Najdeme zde také knihovnu, která obsahuje více než 14 tisíc historických svazků. V domě žil také americký velvyslanec Velké Británie Charles Francis Adams Sr., spisovatel Henry Adams a historik Brooks Adams.

Old House byl postaven v roce 1731 pro plantážníka Leonarda Vassalla, který jej využíval jako své letní sídlo. Dům i se svými pozemky stál na ploše 300 km2. Dne 23. září roku 1787 je odkoupila rodina Adamsů za 600 liber. Rodina Adamsů se do domu nastěhovala o rok později a neopustila jej až do roku 1927, kdy byl dům prodán spolku Adam´s Memorial Society. V roce 1947 se oblast dostala pod ochranu organizace National Park Service a od té doby je významným americkým historickým místem.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko