Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

John F. Kennedy NHS

John Fitzgerald Kennedy se narodil v roce 1917 a v letech 1961 – 1963 se stal 35. prezidentem Spojených států amerických. Neformálně je označován jako Jack Kennedy nebo JFK. Ve své době se stal ikonou amerického liberalismu a jako jediný prezident v historii se hlásil ke katolické církvi. Byl také posledním demokratickým kandidátem pocházející ze severních států, který se později stal prezidentem USA. Dnes je považován za jednoho z největších prezidentů Ameriky. Během jeho tříleté vlády došlo k Invazi v Zátoce Sviní, Karibské krizi, byla vybudována Berlínská zeď a došlo k prvním střetům Války ve Vietnamu.

John F. Kennedy se narodil ve městě Brookline v Massachusetts a měl dalších 9 sourozenců. V roce 1940 absolvoval Harvard s vyznamenáním a v roce 1941 nastoupil do armády v hodnosti podporučíka. Působil s torpédovým člunem v oblasti Šalamounových ostrovů, ale v roce 1943 byla jeho loď potopena japonským torpédoborcem. Přitom utrpěl JFK vážné zranění zad, se zbytkem posádky pak několik dní čekal na ostrůvku na záchranu. Následně za tuto akci obdržel Řád purpurového srdce. Se zády měl však neustálé problémy a musel prodělat několik operací.

Politice se JFK začal věnovat po 2. světové válce, v roce 1947 se pak stal kongresmanem, v roce 1953 senátorem a v roce 1961 prezidentem USA. Život Johna Kennedyho ukončil dne 22. listopadu roku 1963 atentát. Stalo se tak na Dealey Plaza v Dallasu ve státě Texas, přesně ve12:35 hodin místního času. Velmi rychle byl vypátrán jeho údajný vrah – Lee Harvey Oswald, který byl nedlouho nato také zastřelen. Vznikla tak řada teorií a nejasností, zda byl Oswald opravdu jeho vrahem, nebo jestli se o jeho smrt zasloužila CIA, mafie nebo dokonce vláda. Po Kennedyho smrti vznikl jakýsi kult, který tak dopomohl k jeho posmrtné popularitě.

Dnes se v Kennedyho rodném městě Brooklinu, na předměstí Bostonu ve státě Massachusetts nachází národní historický park, který byl vyhlášen v roce 1967. Stojí zde jeho rodný dům, kde JFK strávil několik let svého života. Návštěvníci si kromě domu, kam se Kennedyho rodina v roce 1921 nastěhovala, mohou prohlédnout také kostel a školu, kterou John navštěvoval. Dnes je tento historický park spravován organizací National Park Service a rozkládá se na ploše 0,09 ha. Každý rok sem zavítají tisíce návštěvníků, kteří chtějí zavzpomínat na prezidenta Kennedyho, na jeho rodinu a seznámit se s důležitou částí historie Spojených států amerických.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko