Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Boston

Boston je se svými 610 tisíci obyvateli hlavním městem amerického státu Massachusetts a zároveň největším městem Nové Anglie. Celá metropolitní oblast zahrnující pod sebe i okolní města a obce čítá téměř 7,5 milionů obyvatel a je tak pátou největší oblasti v USA. Boston je jedním z nejstarších a kulturně nejvýznamnějších měst Spojených států, střediskem vysokoškolského vzdělávání, zdravotnictví, kulturního života a nachází se zde také důležitý přístav. Boston leží v rovinaté krajině při členitém ústí řeky Charles, která tvoří jeho severní hranici a odděluje Boston od sousedního města Cambridge. Východní hranicí je Atlantický oceán, v němž se při ústí řeky nachází řada ostrovů.

Boston byl založen v roce 1630 anglickými puritány v čele s Johnem Winthropem.  Původně zde stálo jen malé městečko, které se však postupem let rozšiřovalo a nabývalo na významu. Netrvalo dlouho a Boston se stal hlavním městem Massachusetts Bay Colony. V 18. století se pak vypracoval na úroveň, kdy již řešil mezinárodní obchod s novými koloniemi. Roku 1773 ve městě došlo k proslulé Boston Tea Party, jež se stala úvodem k americké válce za nezávislost. V průběhu 19. století se Boston stal jedním z největších středisek průmyslu, zejména textilního, sklářského a kožedělného. Město se stalo velkým uzlem husté železniční sítě, vystavěny zde byly první mrakodrapy a roku 1897 tady zahájilo provoz úplně první metro v USA. S příchodem 20. století se město začalo více orientovat na obchod, bankovnictví, školství, zdravotnictví a technologie. Významným zdrojem příjmu je také cestovní ruch a služby.

Dnes je Boston považován za duchovní a kulturní centrum Nové Anglie. Má významný přístav, podzemní dráhu, letiště, kulturní scénu, divadla - prostě všechno co patří ke kulturnímu a společenskému životu. Pravidelně se zde koná plno atraktivních sportovních utkání. Funguje zde i jeden z nejslavnějších symfonických orchestrů na světě. Každý kdo navštíví Boston, by si neměl nechat ujít ochutnávku místní speciality, kterou jsou Boston Baked Beans, neboli bostonské pečené fazole.

Boston má velké mezinárodní letiště Logan Airport se čtyřmi terminály, které přepraví 27 milionů cestujících ročně. Letiště leží na ostrově a má dobré spojení městskou dopravou. Boston má také řadu slavných divadel, působí zde Boston Symphony Orchestra a mnoho dalších těles. Turistickým lákadlem jsou galerie a muzea, největším z nich je Museum of Fine Arts. Dále můžete navštívit Museum of Science, Boston Childern´s Museum, Museum of African American History, Otis House Museum nebo J. F. Kennedy Presidential Library and Museum.

Boston je tradičním střediskem vysokých škol, vědy a výzkumu a na téměř 100 vysokých školách zde studuje přes 250 tisíc studentů. V Bostonu samém jsou to především Boston University, Northeastern University, University of Massachusetts, Boston Collega a řada hudebních a uměleckých škol.

Za nejrušnější část města je považováno náměstí Boston Common, kde se v minulosti nacházely jen rozlehlé pastviny a vojenská cvičiště. Ještě mnohem dříve se zde dokonce prováděly veřejné popravy a náboženští fanatici zde dělali všelijaké obřady. Odtud se můžete vydat pěšky na Beacon Hill, kde stojí i budova parlamentu State House, která je dnes z části považována za historickou rezervaci. V 18. století se stavba stala sídlem massachusettské vlády. Okolí je pak jednou z nejluxusnějších obytných čtvrtí těch nejbohatších obyvatel města. Většina domů pochází z 19. století a jsou upomínkou na staré bostonské rodiny, které se tu dříve s oblibou usazovaly.

V blízkosti náměstí je také památník Shaw Civil War Monument vzpomínající na 54. regiment složený pouze z afroamerických vojáků, kteří za války bojovali pod velením bílého generála Roberta Gouda Shawa. Přímo u paty památníku začíná i jedna z vyhlídkových tras Black Heritage Trail, jenž prochází těmi nejhezčími místy v okolí. Na Mt. Vernon Street je situováno Nichols House Museum.

Zajímavé je také přepychové náměstí Louisburg Square, které je místem odpočinku pro místní obyvatele. Jeho jméno je odvozeno od názvu staré francouzské pevnosti. V ulicích Acorn Street a Charles Street najdete obchůdky se starožitnostmi, galeriemi a kavárnami. Mořské pobřeží Bostonu je většinou zastavěno přístavními a jinými budovami, pěkné pláže jsou na severu ve Wonderland a jižně směrem ke Cape Cod.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko