Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Salem Maritime NHS

Městečko Salem nacházející se v Essex County ve státě Massachusetts je domovem pro 41 tisíc obyvatel. Pro mnoho lidí je však navždy spojeno s tajemnem, čarováním a čarodějnicemi. V roce 1692 se zde totiž odehrál jeden z mála případů inkvizičního stíhání čarodějnic v Americe – tyto procesy byly v té době více rozšířeny hlavně v evropských zemích. Proces možná právě proto proběhl mezi evropskými imigranty, kteří byli pochopitelně ovlivněni dobovými mýty a kulturou svého kontinentu. Předcházela tomu dlouhá a krutá zima, kterou následovaly epidemie nejrůznějších nemocí. Mezi lidmi se tak začal šířit názor, že město ovládla skupina čarodějnic, aby zničili církev a poškodili místní obyvatele.

Lidé, kteří byli inkviziční porotou obviněni z čarodějnictví, byli nejprve zajati, vězněni, vyslýcháni a následně se nevyhnuli oběšení. Obyčejní lidé však začali pochybovat o jejich vině a to zejména kvůli nedostatku důkazů. Lidé tak proti inkviziční porotě začali bojovat a nesouhlasili s jejím konáním. Vše nakonec vyvrcholilo v roce 1696, kdy se všichni členové poroty přiznali k omylu a podepsali prohlášení, že udělali chybu a nechali zavraždit nevinné osoby. Své činy obhajovali tím, že je k tomu naváděl samotný ďábel.

Salem byl však v minulosti také jedním z nejvýznamnějších, největších a nejbohatších přístavů Nové Anglie. V roce 1626 ho založila skupinka osadníků a během asi sta let se z něj stal bohatý přístav a sídlo prvního amerického milionáře Eliase Hasketa Derbyho. Společně se svým otcem kapitánem Richardem Derbym nechal postavit více než půl míle dlouhý Derby Wharf. Tato část přístaviště je dnes středem námořní historické městské památkové rezervace Salem Maritime National Historic Site.

Toto historicky významné místo je tvořeno blokem přístavních skladišť, domů a mol směrem na jihovýchod od Essex St. Tato oblast rozkládající se na ploše 36 km2 bývala námořním a obchodním centrem města. Nacházela se zde největší skladiště, tržnice i přístaviště lodí. Celkově dnes pod ochranu spadá 12 památek lemujících Salemské nábřeží. Oblast byste při návštěvě Salemu rozhodně neměli vynechat, dýchne zde na vás jedinečná atmosféra starých časů. V některé z místních restaurací si navíc můžete pochutnat na čerstvých plodech moře, nebo místních specialitách.

Turisticky vyhledávanou částí Salemu je Essex St. Mall, což je pěší zóna, zahrnující pod sebe i historické centrum města. Když půjdete podél naučné stezky Heritage Trail, postupně si projdete všechna důležitá historická místa Salemu.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko