Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Blackstone River Valley NHC

Jako Blackstone River Valley je označován region ve státě Massachusetts a v části Rhode Islandu. Je to místo, kde se zrodila a kde byly položeny základy Americké Průmyslové revoluce. Region byl pojmenován po řece, která tudy protéká v délce 80 kilometrů a její povodí zaujímá rozlohu přibližně 1400 km čtverečních.

Sama řeka Blackstone River dostala jméno po reverendu Williamu Blackstonovi, původem z Velké Británie. Ten se v roce 1623 usadil ve městě Weymouth v Massachusetts a stal se tak prvním evropským osadníkem v novodobé historii Bostonu a Rhode Islandu. V roce 1635 se přestěhoval na Rhode Island, kde si postavil domek na řece. Původní indiánské obyvatelstvo této lokality nazývalo řeku Kittacuck, což v překladu znamenalo „Velké nálevkovité ústí“. Řeka byla v koloniálních dobách velmi bohatá na lososy a mihule.

Americká průmyslová revoluce propukla ve Spojených státech v roce 1790, když Samuel Slater nechal postavit továrnu Slater Mill nedaleko Pawtucket Falls. Šlo o první textilní továrnu v USA, která byla poháněna vodami z řeky Blackstone River. Následně začaly i další továrny využívat k pohonu vodní energii této řeky, proto se řece Blackstone River začalo později přezdívat „nejtvrději pracující řeka v Americe“. Rozvoj průmyslu v oblasti však udělal z řeky primární zdroj znečištění v oblasti Narragansett Bay, kterým byla až do konce 20. století.

V roce 1955 způsobily časté záplavy na řece značné škody. Původně 21 metrů široké koryto řeky se proměnilo na 1,6 km široký pás vody, který se valil přes úrodnou zemi. Záplavy byly způsobovány vytrvalými dešti, které sem přinesl tropický cyklon, jenž se nad státem prohnal. Blackstone River byla v roce 1998 společně s řekou Woonasquatucket River prohlášena za národní památnou řeku. V současné době je Blackstone River zvláštním typem národního parku. Jedná se o obydlenou krajinu, která však pod sebe zahrnuje také tisíce přírodních, kulturních i historických pokladů. Najdeme zde velkoměsta, města i vesnice, které dohromady obývá přes jeden milion lidí.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko