Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Walnut Canyon NM

V roce 1915 byl nedaleko arizonského města Flagstaff vyhlášen park Walnut Canyon, který ochraňuje 180 metrů hluboký kaňon, jež po tisíce let vytvářel tok místní malé říčky. Říčka se časem prodrala skrz vápencový masív Kaibab, který je součástí velké náhorní plošiny. Řeka spadá do povodí Little Colorado River a odvádí vodu do Grand Canyonu.

Prvními lidmi, kteří obývali toto území již před 900 lety, byli indiáni kmene Sinagua. Indiáni se věnovali farmaření a zemědělství, obdělávali četná políčka s fazolemi, obilím a tykvemi. Vytvářeli si obydlí ve velkých skalních převisech, které vznikly nerovnoměrným zvětráváním jednotlivých vrstev. Do dnešního dne se dochovaly desítky těchto obydlí.

Ruiny historických obydlí jsou poměrně dobře zachovány. Dostanete se k nim po 1,5 km dlouhé cestě, která sestupuje příkře po 240 schodech, a vy se rázem ocitnete v polovině hloubky kaňonu. Cesta pak následně vede kolem skalního výběžku, kde se nachází  20 zachovalých obydlí.

Díky rozsáhlému archeologickému průzkumu bylo zjištěno, že oblast je trvale osídlena více než 2000 let. První osadníci ve 13. století z nejasných důvodů opustili své domovy a odešli neznámo kam. Místo tak zůstalo po celých 600 let opuštěné a nikým nedotčené. Na horním okraji kaňonu se dnes nachází Visitor Center, odkud je nádherný panoramatický výhled na celou oblast. Odtud se můžete vydat na druhou pěší trasu, která však nesestupuje dolů do kaňonu, ale končí na nedaleké vyhlídce. Uvnitř návštěvnického centra se můžete seznámit s indiánským stylem života a prohlédnout si exponáty nalezené v oblasti.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko