Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Walnut Canyon NM

V roce 1915 byl nedaleko arizonského města Flagstaff vyhlášen park Walnut Canyon, který ochraňuje 180 metrů hluboký kaňon, jež po tisíce let vytvářel tok místní malé říčky. Říčka se časem prodrala skrz vápencový masív Kaibab, který je součástí velké náhorní plošiny. Řeka spadá do povodí Little Colorado River a odvádí vodu do Grand Canyonu.

Prvními lidmi, kteří obývali toto území již před 900 lety, byli indiáni kmene Sinagua. Indiáni se věnovali farmaření a zemědělství, obdělávali četná políčka s fazolemi, obilím a tykvemi. Vytvářeli si obydlí ve velkých skalních převisech, které vznikly nerovnoměrným zvětráváním jednotlivých vrstev. Do dnešního dne se dochovaly desítky těchto obydlí.

Ruiny historických obydlí jsou poměrně dobře zachovány. Dostanete se k nim po 1,5 km dlouhé cestě, která sestupuje příkře po 240 schodech, a vy se rázem ocitnete v polovině hloubky kaňonu. Cesta pak následně vede kolem skalního výběžku, kde se nachází  20 zachovalých obydlí.

Díky rozsáhlému archeologickému průzkumu bylo zjištěno, že oblast je trvale osídlena více než 2000 let. První osadníci ve 13. století z nejasných důvodů opustili své domovy a odešli neznámo kam. Místo tak zůstalo po celých 600 let opuštěné a nikým nedotčené. Na horním okraji kaňonu se dnes nachází Visitor Center, odkud je nádherný panoramatický výhled na celou oblast. Odtud se můžete vydat na druhou pěší trasu, která však nesestupuje dolů do kaňonu, ale končí na nedaleké vyhlídce. Uvnitř návštěvnického centra se můžete seznámit s indiánským stylem života a prohlédnout si exponáty nalezené v oblasti.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko