Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Bowie NHS

V jihozápadním koutu Arizony se nachází stará pevnost Fort Bowie, která se stala národní památkou. Pevnost byla vystavěna v roce 1862 u městečka Apache Springs na poštovní trase Overland Mail Route. Dnes připomíná totiž období četných a nelítostných bojů mezi původními obyvateli – Čirikavskými Apači a bílými přistěhovalci. Jde tedy o památku pocházející z dob dobývání a kolonizace Divokého západu.

Mezi bělochy a indiány panovaly v minulosti velmi dobré vztahy a dokázali vedle sebe žít bez větších problémů. Tento stav však dokázal zničit nerozvážný a nezkušený důstojník americké armády jménem George Bascom, který neprávem obvinil z únosu několika amerických dětí právě Čirikavské indiány. Hlavním podezřelým byl čirikavský náčelník Cochis, který byl společně se svou rodinou zatčen a vyslýchán. Podařilo se mu však z vězení uniknout a Čirikavové se proto následně vydali na válečnou stezku. Tím se začalo období nedůvěry, nepřátelství a vzájemného obviňování, které vyústilo v četné krvavé boje.

Každý, kdo projížděl touto oblastí, jen trnul strachy, aby se nesetkal s indiány nebo se nestal účastníkem některé bitvy. Časem zde byla zastavena dostavníková doprava a slavná Overland Mail Route byla přerušena. Všechny osady v jejím okolí žily pod neustálým strachem, stejně tak i město Tucson. Apači se totiž nebáli napadnout ani americké řádové vojsko. Snad nejhorší bitva mezi Čirikavy a Američany se udála 15. a 16. července roku 1862 v průsmyku Apache Pass. Apačové tehdy ze zálohy přepadli pluk generála J. H. Carletona, který směřoval do Nového Mexika. Po bitvě dala vláda příkaz k postavení pevnosti Fort Bowie.

Ze začátku připomínala pevnost spíše opevněný vojenský tábor, ale v roce 1868 už byla opravdovou nedobytnou pevností. Po dobu třiceti let tak mohla odolávat všem ozbrojeným útokům, které se v této oblasti odehrávaly. Roku 1886 nakonec indiáni kapitulovali a následně byli uvězněni na Floridě a v Alabamě. Pevnost Fort Bowie nebyla nadále využívaná, nějakou dobu fungovala jako cestovní zastávka až byla v roce 1894 nakonec úplně opuštěna.

V roce 1911 pevnost odkoupil soukromý majitel a některé z jejich budov byly rozebrány. Teprve v roce 1964 se americké úřady rozhodly vytvořit z tohoto místa národní památku. Od té doby jsou ruiny pevnosti, která byla svědkem mnoha historických událostí, státem chráněny. Stejně tak jsou opatrovány i okolní budovy z vepřovic a stanice Butterfield Stage Station.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko