Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Bowie NHS

V jihozápadním koutu Arizony se nachází stará pevnost Fort Bowie, která se stala národní památkou. Pevnost byla vystavěna v roce 1862 u městečka Apache Springs na poštovní trase Overland Mail Route. Dnes připomíná totiž období četných a nelítostných bojů mezi původními obyvateli – Čirikavskými Apači a bílými přistěhovalci. Jde tedy o památku pocházející z dob dobývání a kolonizace Divokého západu.

Mezi bělochy a indiány panovaly v minulosti velmi dobré vztahy a dokázali vedle sebe žít bez větších problémů. Tento stav však dokázal zničit nerozvážný a nezkušený důstojník americké armády jménem George Bascom, který neprávem obvinil z únosu několika amerických dětí právě Čirikavské indiány. Hlavním podezřelým byl čirikavský náčelník Cochis, který byl společně se svou rodinou zatčen a vyslýchán. Podařilo se mu však z vězení uniknout a Čirikavové se proto následně vydali na válečnou stezku. Tím se začalo období nedůvěry, nepřátelství a vzájemného obviňování, které vyústilo v četné krvavé boje.

Každý, kdo projížděl touto oblastí, jen trnul strachy, aby se nesetkal s indiány nebo se nestal účastníkem některé bitvy. Časem zde byla zastavena dostavníková doprava a slavná Overland Mail Route byla přerušena. Všechny osady v jejím okolí žily pod neustálým strachem, stejně tak i město Tucson. Apači se totiž nebáli napadnout ani americké řádové vojsko. Snad nejhorší bitva mezi Čirikavy a Američany se udála 15. a 16. července roku 1862 v průsmyku Apache Pass. Apačové tehdy ze zálohy přepadli pluk generála J. H. Carletona, který směřoval do Nového Mexika. Po bitvě dala vláda příkaz k postavení pevnosti Fort Bowie.

Ze začátku připomínala pevnost spíše opevněný vojenský tábor, ale v roce 1868 už byla opravdovou nedobytnou pevností. Po dobu třiceti let tak mohla odolávat všem ozbrojeným útokům, které se v této oblasti odehrávaly. Roku 1886 nakonec indiáni kapitulovali a následně byli uvězněni na Floridě a v Alabamě. Pevnost Fort Bowie nebyla nadále využívaná, nějakou dobu fungovala jako cestovní zastávka až byla v roce 1894 nakonec úplně opuštěna.

V roce 1911 pevnost odkoupil soukromý majitel a některé z jejich budov byly rozebrány. Teprve v roce 1964 se americké úřady rozhodly vytvořit z tohoto místa národní památku. Od té doby jsou ruiny pevnosti, která byla svědkem mnoha historických událostí, státem chráněny. Stejně tak jsou opatrovány i okolní budovy z vepřovic a stanice Butterfield Stage Station.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko