Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chiricahua NM

V místech, kde hraničí Arizona s Mexikem a Novým Mexikem se rozkládá Chiricahua National Monument. Tuto jedinečnou krajinu s neuvěřitelnými skalními útvary vytvořily sopečné erupce před mnoha miliony lety. Šlo o výbuchy, které byly asi tisíckrát mohutnější než výbuch sopky Mount St. Helens v roce 1980.

Území v minulosti obývali indiáni kmene Chiricahua, kteří ho nazývali také „zemí vstávajících skal“. Krajina je totiž poseta roztodivnými skalními formacemi o hmotnosti několika desítek tun, které jsou neustále tvarovány větrem, vodou a ledem. Místní indiáni byli také zdatnými válečníky, v jejich čele stával totiž slavný náčelník Geronimo, který vedl četné boje proti bílým osadníkům. Intenzita indiánských útoků postupně slábla a v roce 1886 Geronimova skupina vzdala a byla vystěhována do vzdálené rezervace.

Prvními bělošskými obyvateli území byli přistěhovalci ze Švédska, kteří si postavili ranč v údolí Bonita. Jejich potomci pak vybudovali první turistický kemp sloužící návštěvníkům. Zasloužili se také o vybudování jednotlivých stezek skrz kaňon a zpřístupnili turistům všechny fantastické skalní útvary. Śvédská rodina Eriksonových měla velké zásluhy na rozvoji kraje a také na tom, že byla Chiricahua v roce 1924 vyhlášena národním památníkem.

V oblasti panuje relativně chladné a vlhké prostředí, ve kterém se daří mnoha rostlinám a zvířatům jihozápadu USA. Najdeme zde také mnoho rostlin a živočichů, kteří se jinak vyskytují spíše v Mexiku. Mnoho stromů a květin má tak původ na jihu, ale postupem času se dostali až sem a jsou tak lákadlem hlavně pro botaniky a biology.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko