Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chiricahua NM

V místech, kde hraničí Arizona s Mexikem a Novým Mexikem se rozkládá Chiricahua National Monument. Tuto jedinečnou krajinu s neuvěřitelnými skalními útvary vytvořily sopečné erupce před mnoha miliony lety. Šlo o výbuchy, které byly asi tisíckrát mohutnější než výbuch sopky Mount St. Helens v roce 1980.

Území v minulosti obývali indiáni kmene Chiricahua, kteří ho nazývali také „zemí vstávajících skal“. Krajina je totiž poseta roztodivnými skalními formacemi o hmotnosti několika desítek tun, které jsou neustále tvarovány větrem, vodou a ledem. Místní indiáni byli také zdatnými válečníky, v jejich čele stával totiž slavný náčelník Geronimo, který vedl četné boje proti bílým osadníkům. Intenzita indiánských útoků postupně slábla a v roce 1886 Geronimova skupina vzdala a byla vystěhována do vzdálené rezervace.

Prvními bělošskými obyvateli území byli přistěhovalci ze Švédska, kteří si postavili ranč v údolí Bonita. Jejich potomci pak vybudovali první turistický kemp sloužící návštěvníkům. Zasloužili se také o vybudování jednotlivých stezek skrz kaňon a zpřístupnili turistům všechny fantastické skalní útvary. Śvédská rodina Eriksonových měla velké zásluhy na rozvoji kraje a také na tom, že byla Chiricahua v roce 1924 vyhlášena národním památníkem.

V oblasti panuje relativně chladné a vlhké prostředí, ve kterém se daří mnoha rostlinám a zvířatům jihozápadu USA. Najdeme zde také mnoho rostlin a živočichů, kteří se jinak vyskytují spíše v Mexiku. Mnoho stromů a květin má tak původ na jihu, ale postupem času se dostali až sem a jsou tak lákadlem hlavně pro botaniky a biology.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko