Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Coronado NM

Nedaleko hranic Arizony s Novým Mexikem se rozkládá oblast se zalesněnou rezervací Coronado, jejímž nejvyšším vrcholem je Chiricahua Peak měřící 2986 metrů nad mořem. Coronado sousedí s národní rezervací Chiricahua National Monument, která byla v minulosti domovem čirikahujských indiánů.

V letech 1540-1542 sem však přišli španělští kolonizátoři vedení Franciscem Vasquezem de Coronado. Ten se narodil v roce 1510 ve španělské Salamance a ve svých 30 letech začal prozkoumávat oblasti amerického jihozápadu. Jedním z důvodů jejich příchodu byla také zvěst, že se v této oblasti nachází velká naleziště zlata. Španělští vojáci se zde střetli s indiánskými kmeny, které byly postupem času úplně vytlačeny.

Památník zřízený v roce 1940 dnes uchovává historické i přírodní zajímavosti a chrání všechny hmotné předměty související s Coronadovou expedicí. Připomíná nám, jak úzce jsou Spojené státy americké spojeny s Mexikem, přestože mají viditelné, fyzické a politické hranice.

Oblast však nabízí také pestrou paletu nejrůznějších outdoorových aktivit, jako je horolezectví, jeskyňářství, pozorování ptáků, pěší turistika a mnoho dalších. Místní jeskyně ukrývají krásné formace stalaktitů a stalagmitů. Rozmanitá příroda poskytuje domov pro mnoho druhů zvířat, které se ukrývají ve zdejších dubových a borovicových lesích. K nejhezčím výletům patří okružní trasy z Massai Point k Echo Park nebo o něco delší (12km) k Heart of Rock.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko