Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Coronado NM

Nedaleko hranic Arizony s Novým Mexikem se rozkládá oblast se zalesněnou rezervací Coronado, jejímž nejvyšším vrcholem je Chiricahua Peak měřící 2986 metrů nad mořem. Coronado sousedí s národní rezervací Chiricahua National Monument, která byla v minulosti domovem čirikahujských indiánů.

V letech 1540-1542 sem však přišli španělští kolonizátoři vedení Franciscem Vasquezem de Coronado. Ten se narodil v roce 1510 ve španělské Salamance a ve svých 30 letech začal prozkoumávat oblasti amerického jihozápadu. Jedním z důvodů jejich příchodu byla také zvěst, že se v této oblasti nachází velká naleziště zlata. Španělští vojáci se zde střetli s indiánskými kmeny, které byly postupem času úplně vytlačeny.

Památník zřízený v roce 1940 dnes uchovává historické i přírodní zajímavosti a chrání všechny hmotné předměty související s Coronadovou expedicí. Připomíná nám, jak úzce jsou Spojené státy americké spojeny s Mexikem, přestože mají viditelné, fyzické a politické hranice.

Oblast však nabízí také pestrou paletu nejrůznějších outdoorových aktivit, jako je horolezectví, jeskyňářství, pozorování ptáků, pěší turistika a mnoho dalších. Místní jeskyně ukrývají krásné formace stalaktitů a stalagmitů. Rozmanitá příroda poskytuje domov pro mnoho druhů zvířat, které se ukrývají ve zdejších dubových a borovicových lesích. K nejhezčím výletům patří okružní trasy z Massai Point k Echo Park nebo o něco delší (12km) k Heart of Rock.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko