Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Parashant NM

V těsném sousedství snad nejslavnějšího amerického národního parku – Grand Canyonu se rozkládá Národní památka Parashant. Je to oblast četných přírodních krás s rozmanitou krajinou, která však ukrývá také zajímavou historii. Rozkládá se na pomezí Coloradské plošiny, Mohavské pouště a Národního parku Great Basin v severozápadní Arizoně. Zdejší krajina byla po 500 milionů let vystavena geologickým procesům.

Parashant je z jihu ohraničen Grand Canyonem, na západě hranicemi s Nevadou a na severu a východu se pak rozkládá Arizona. Do oblasti nevedou žádné zpevněné silnice, proto není turisty příliš navštěvována. A to je velká škoda, protože jsou zde skvělé podmínky pro pěší turistiku. Prochází tudy dvě hlavní udržované tratě - Mt. Trumbull and Mt. Trumbull a Mt. Dellenbaugh.

Všechny ostatní trasy nejsou značené a udržované, proto je třeba mít s sebou dostatečné vybavení, jako je mapa, kompas nebo GPS navigace. Mobilní telefony zde nemají signál, proto předtím, než se vydáte na výlet, informujte o své trase místní rangery. Budete mít tak větší naději, že vás v případě nehody nebo jakýchkoliv obtíží najdou. Mějte u sebe také dostatek potravin a hlavně pitné vody. Nedoporučuje se také stoupat do oblastí, kde je to zakázáno, některá strmá stoupání mohou být obtížná a pro nezkušeného člověka i nebezpečná.

Na území Parashant National Monument můžete bez starostí i kempovat, nepotřebujete k tomu žádné zvláštní povolení. Nenajdete zde však žádné oficiální kempy, pokud budete potřebovat v oblasti přespat či stanovat, záleží pouze na vás, jak se zařídíte. Památník můžete navštívit kdykoliv během roku.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko