Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hubbell Trading Post NHS

Hubbell Trading Post National Historic Site je stále fungující historická obchodní stanice nacházející se známé trase, kudy v minulosti procházely všechny karavany, trapeři i indiánské výpravy. Tato stanice byla založena v roce 1878, době, kdy se na území Arizony začaly vracet vyhnané indiánské kmeny.

Původně na tomto místě stávala jen malá usedlost, kterou odkoupil John Lorenzo Hubbell – bělošský rodák z Nového Mexika. Usedlost se nacházela nedaleko města Ganado a za několik málo let byla přeměněna na úspěšnou obchodní stanici. Stanice stávala ve středu indiánského území, což bylo na jednu stranu poměrně nebezpečné, ale na stranu druhou zde měl majitel jedinečnou šanci začít zprostředkovávat obchod mezi původními indiánskými obyvateli a novými bělošskými přistěhovalci.

John Lorenzo Hubbell se orientoval v indiánské kultuře, prostředí, zvycích a uměl i složitý jazyk kmene Navajo, proto si poměrně brzy získal u indiánů důvěru. Oblíbili si ho však také Američané a tak mohl Hubbell postupně sbližovat dvě doposud znesvářené a odlišné civilizace.

Indiáni zde mohli výměnou za jejich tradiční umělecké a rituální předměty či šperky získat potřebné nástroje, potraviny a další zboží. Začalo se zde tak rozvíjet typicky indiánské zpracování stříbra a do popředí zájmu se dostala také výroba ručně dělaných šperků, které si našly oblibu na území mnoha okolních států. Hubbellovi se během jeho života podařilo vybudovat rozsáhlé obchodní impérium a asi 40 dalšími obchody a obchodními místy. Hubbell byl navíc považován za odborníka na indiánskou kulturu, a jelikož znal zdejší poměry, stal se dokonce indiánským mluvčím a obhájcem indiánů před vládou USA. Byl oběma stranami respektován a uznáván.

I po jeho smrti v listopadu 1930 byl jeho obchod nadále provozován jeho rodinou a dalšími potomky až do roku 1967, kdy jej odkoupila organizace National Park Service. Po 89 letech soukromého vlastnictví tak veškeré usedlosti i s obchodem přešly pod správu NPS. Organizace se o tyto historické památky stará dodnes. Proto se zde i dnes můžete setkat se zaručeně pravými rukodělnými výrobky indiánů. Všechny výrobky jsou opatřeny certifikátem pravosti, datem vzniku a fotografií s životním příběhem Indiána, který jej zhotovil. Koupit zde můžete indiánské stříbrné šperky, originální keramiku, kožené výrobky nebo ručně vyráběné koberce. Jejich ceny jsou však díky turistickému ruchu mnohonásobně vyšší.

Místo je oblíbeným cílem turistů, kteří směřují například do údolí Monument Valley nebo za jinými krásami amerického Jihozápadu.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko