Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pipe Spring NM

Národní památník Pipe Spring je místem, kde se střetávala indiánská kultura s kulturou bělošských přistěhovalců – zejména Mormonů. Oblast se rozkládá v tzv. arizonském pásu, jenž je na jihu ohraničen obrovskou přírodní bariérou zvanou Grand Canyon a na severu hranicemi s Utahem.

Prvními obyvateli tohoto území byli indiáni kmenů Pueblo a Paiute, kteří zde žili už v období 1000 let před příchodem prvních Evropanů. Dokladem toho jsou četné archeologické nálezy, které byly objeveny při průzkumech lokality. Staletí trvající osídlení bylo umožněno díky celoročnímu zdroji pitné vody, lidé zde tak mohli farmařit a věnovat se zemědělství.

V roce 1863 v těchto místech založili Mormoni osadu a v roce 1870 dokonce vybudovali pevnost nazvanou Winsor Castle. Pevnost měla mormonské obyvatelstvo chránit před případnými útoky ze strany indiánů, kteří se snažili bránit své území a nechtěli ustoupit bělošským přistěhovalcům. Dne 15. prosince roku 1871 zde začal fungovat první telegraf v Arizoně, který toto místo spojil s telegrafem Salt Lake City a to samostatnou větví odbočující z jeho transkontinentální trasy. Mormonské obyvatelstvo se rozrůstalo a stejně tak se rozrůstaly i jejich městečka. Začali si zřizovat velké farmy, na kterých měli až tisíce kusů dovezeného dobytka. Jejich ovce spásaly okolní planiny.

V roce 1923 zde byl založen park, stalo se tak poté, co byly ze soukromých rukou vykoupeny veškeré pozemky a nemovitosti. Dnes zde naleznete moderní muzeum, kde se dozvíte veškeré informace o historii místa. Také díky odbornému výkladu pochopíte, jak obtížné bylo soužití původních indiánů a nově příchozích bělošských obyvatel.

Pevnost Winsor Castle je dnes zrekonstruovaná, při vstupu si budete připadat, jako byste se v čase vrátili do druhé poloviny 19. století. Budete také seznámeni s mormonským náboženstvím a stylem života.  Jelikož se tento park nachází v blízkosti velkých a vyhlášených přírodních parků, zůstává turisty opomíjen a nikdy se nedostal do popředí jejich zájmu.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko