Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tuzigoot NM

Asi 65 mil jižně od arizonského města Flagstaff se rozkládají pozůstatky staré indiánské vesnice, která byla vystavěna indiánským kmenem Sinagua.  Pueblo najdeme na malé vápencové vyvýšenině, nad tokem říčky Verde. Tuzigoot – jak se tato vesnice jmenovala, poskytovala domov pro stovku indiánů. Odhaduje se totiž, že v dobách svého největšího rozmachu měla až 100 místností. Některé z nich byly dokonce součástí dvoupatrových kamenných budov.

Podle archeologických průzkumů, které zde probíhaly, bylo zjištěno, že nejstarší části puebla pocházejí z období kolem roku 1000 našeho letopočtu. Indiáni zde žili po dobu dlouhých 400 let, potom však všichni z neznámých důvodů odešli neznámo kam. Možná za to mohlo dlouhotrvající sucho, které lidem znesnadňovalo život. Indiáni Sinagua byli totiž rolníci a zemědělci se širokými obchodními vazbami. Své zboží prodávali na stezce vedoucí napříč územím současné Arizony.

Dnes si návštěvníci národní památky Tuzigoot mohou prohlédnout zbytky obvodových zdí nebo vysoko položenou budovu, která má rekonstruovaný strop a i během parného léta poskytuje příjemný stín. Nedaleké návštěvnické centrum Visitor Center vystavuje četné indiánské artefakty, které zde byly nalezeny. Můžete se tak seznámit s tradiční indiánskou kulturou i životním stylem. Od návštěvnického centra se můžete vydat po zpevněném chodníku na procházku kolem puebla a prohlédnout si ho tak ze všech stran.

Tuzigoot je jedno z nejzachovalejších puebel indiánů Sinagua, návštěva vám přesto nezabere více jak hodinu. Společně s Montezuma Castle & Well NM tvoří jedinečnou ukázku dochovaných indiánských památek v Arizoně.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko