Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Casa Grande Ruins NM

Casa Grande, neboli česky Velký Dům je nejstarší dochovanou památkou, kterou v jižní Arizoně zanechal původní indiánský kmen Hohokam. Tito indiáni zde po mnoho let žili, později však znenadání odešli neznámo kam. Také název jejich kmene v překladu znamená „Ti, kteří zde žili a odešli“.

Původní indiánská kultura byla poměrně vyspělá, dokonce zde dokázali vytvořit systém zavlažování polí. Lidé se věnovali hlavně zemědělství a farmařením. Kromě Casa Grande se v okolí řeky Gila River rozkládalo ještě několik dalších obydlených míst. V roce 1694 tudy projížděl jezuitský kněz Francisco Eusebio Kino, který zde už však našel jen polorozpadlé opuštěné ruiny.

Casa Grande byla původně čtyřpatrová budova postavená někdy ve 14. století, jejíž zdi jsou u základů široké až 140 cm. Kolem ní se však rozkládaly ještě další domy tvořící kompletní indiánskou vesnici. Ta byla odkryta během rozsáhlého archeologického výzkumu. Podle historiků sloužila údajně budova Casa Grande jako astronomická observatoř, což dokazují pravidelné otvory v jejich stěnách sledující pohyby slunce a měsíce po obloze společně se stěnami orientovanými podle světových stran. Ruiny Casa Grande jsou prvním archeologickým místem v USA, které se dostalo pod ochranu federální vlády.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko