Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lake Mead NRA

Lake Mead je jedním z největších umělých jezer na světě a nachází se na řece Colorado. Kvůli tomu, že bylo nutné vodou zásobovat město Las Vegas ležící téměř v Mohavské poušti, byla 54 km východně od něj v roce 1931 vybudovaná obrovská přehrada Hoover Dam. Kvůli výstavbě přehrady tak na řece Colorado vzniklo i obrovské umělé jezero, které udržuje největší objem vody v celých USA. Najdeme jej na hranicích Nevady a Arizony.

Nov vzniklé jezero Lake Mead nabízí asi 800 km pláží a každoročně se zde rekreuje kolem 10 milionů turistů. Jezero má nepravidelný tvar, délku 186 km, délka jeho pobřeží se odhaduje na úctyhodných 900 km a uváděná hloubka je cca 150-180 metrů. Jezero Lake Mead je obklopeno parkem Lake Mead National Recreation Area a jde údajně o pátý nejnavštěvovanější národní park v USA, která láká hlavně milovníky plachtění a dalších vodních sportů. O Lake Mead se stará správa národního parku.

Jelikož v posledních letech panují v oblasti dlouhodobá sucha, dochází ke snížení hladiny v přehradě. Nejde však jen o arizonsko-nevadskou Hoover Dam, ale i o další přehrady nacházející se na řece Colorado, jako je Glen Canyon Dam, Parker Dam, Davis Dam, Palo Verde Diversion Dam a Imperial Dam, jež společně vytváří kaskádu 6 přehrad. Úbytek vody je patrný na odhalených skalách, které jsou jasně bílé. Voda mizí sice postupně, ale neustále. Zatím nikdo neví, jestli jde jen o jakýsi cyklus, který se za čas vrátí do normálu, nebo je to způsobeno oteplováním planety. V budoucnosti by se tak mohlo stát, že by vodní plochy jako Lake Mead nebo Lake Powel dočista zmizely z mapy.

Severně od jezera Mead se nachází údolí Valley of Fire National Park, které se jmenuje podle pískovcových červených skal v okolí. Při odrazu slunce totiž vytváří nespočet úžasných odstínů červené a oranžové. Tyto skály byly v minulosti domovem indiánského kmene Anasazi, kteří zde po sobě zanechali četné rytiny a malby.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko