Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lake Mead NRA

Lake Mead je jedním z největších umělých jezer na světě a nachází se na řece Colorado. Kvůli tomu, že bylo nutné vodou zásobovat město Las Vegas ležící téměř v Mohavské poušti, byla 54 km východně od něj v roce 1931 vybudovaná obrovská přehrada Hoover Dam. Kvůli výstavbě přehrady tak na řece Colorado vzniklo i obrovské umělé jezero, které udržuje největší objem vody v celých USA. Najdeme jej na hranicích Nevady a Arizony.

Nov vzniklé jezero Lake Mead nabízí asi 800 km pláží a každoročně se zde rekreuje kolem 10 milionů turistů. Jezero má nepravidelný tvar, délku 186 km, délka jeho pobřeží se odhaduje na úctyhodných 900 km a uváděná hloubka je cca 150-180 metrů. Jezero Lake Mead je obklopeno parkem Lake Mead National Recreation Area a jde údajně o pátý nejnavštěvovanější národní park v USA, která láká hlavně milovníky plachtění a dalších vodních sportů. O Lake Mead se stará správa národního parku.

Jelikož v posledních letech panují v oblasti dlouhodobá sucha, dochází ke snížení hladiny v přehradě. Nejde však jen o arizonsko-nevadskou Hoover Dam, ale i o další přehrady nacházející se na řece Colorado, jako je Glen Canyon Dam, Parker Dam, Davis Dam, Palo Verde Diversion Dam a Imperial Dam, jež společně vytváří kaskádu 6 přehrad. Úbytek vody je patrný na odhalených skalách, které jsou jasně bílé. Voda mizí sice postupně, ale neustále. Zatím nikdo neví, jestli jde jen o jakýsi cyklus, který se za čas vrátí do normálu, nebo je to způsobeno oteplováním planety. V budoucnosti by se tak mohlo stát, že by vodní plochy jako Lake Mead nebo Lake Powel dočista zmizely z mapy.

Severně od jezera Mead se nachází údolí Valley of Fire National Park, které se jmenuje podle pískovcových červených skal v okolí. Při odrazu slunce totiž vytváří nespočet úžasných odstínů červené a oranžové. Tyto skály byly v minulosti domovem indiánského kmene Anasazi, kteří zde po sobě zanechali četné rytiny a malby.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko