Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tucson

Tucson je se svým téměř milionem obyvatel největším městem v jižní Arizoně a druhým největším v celém státě. V dřívějších dobách zde bývala jen vojenská základna španělské říše, později se Tucson stal metropolí arizonského teritoria. Dnes je Tucson sídlem okresu Pima County. Anglický název Tucson pochází ze španělského jména města Tucsón které pochází z jazyka kmene O'odham  a v tomto jazyce to znamená „na úpatí černého kopce“. Toto pojmenování se vztahuje na černé vulkanické hory nesoucí název Sentinel Peak.

Pro krajinu jsou typické mírně zvlněné pahorky, které jsou poseté saguárovými rezervacemi, z nichž ční mohutné kaktusy. Právě kaktusy jsou důkazem suchého, ale zdravého pouštního klimatu. Tucson je tak hojně vyhledáván americkými penzisty, kteří zde chtějí strávit své stáří. Protipólem této stárnoucí generaci jsou všudypřítomní studenti Arizonské univerzity.

Centrum města tvoří historické jádro zvané El Presidio Historic District, ve kterém se nachází spousta kaváren, galerií a několik domů postavených v letech 1850 – 1907, jež mají velkou historickou hodnotu. Tato čtvrť s výraznou barevnou architekturou dodává městu Tucson jakýsi svěží ráz.

Jednou z nejvyhledávanějších památek města je bývalá španělská pevnost Tucson Presidium. V ní se dnes nachází významné muzeum Tucson Museum of Art, které ukrývá řadu historicky cenných objektů a také mimořádnou kolekci předkolumbovských nálezů. V parku Presidio Park se nachází budova okresního soudu Pima County Courthouse, která je zajímavá především barevnými dekoracemi a nápadně modrými stěnami. V Tucson Convention Center stojí návštěvnické centrum, kde zakoupíte podrobné mapky města i okolí.

Nejcennější památkou na přítomnost Španělů je překrásná a stále fungující misijní stanice Mission San Xavier del Bac stojící 16 km jižně od centra města. Je situována v indiánské rezervaci San Xavier Indian Reservation, kde žijí příslušníci indiánského kmene Papaga. Věžovitá budova misie je omítnutá sněhobílým štukem. V roce 1699 ji založil jezuita Eusebio Francisco Kino, který se ve jménu šíření křesťanského evangelia v Novém světě vzdal slibné dráhy matematika na universitě v Ingolstadtu.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko