Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Canyon De Chelly NM

Na severovýchodě Arizony se v Navajské rezervaci rozkládá Canyon de Chelly National Monument. Byl vytvořen nepravidelným tokem říčky Chinle Wash, která postupně provrtala rozsáhlou pískovcovou plošinu Defiance Plateau. toto místo patří k nejstarším obydleným územím v Americe, důkazem toho jsou zbytky puebel a četné vykopávky, z nichž některé jsou staré více než 4500 let.

V minulosti byla tato oblast domovem indiánských kmenů Hopi, Pueblo a Anasazi. Právě tito lidé zde po sobě zanechali četné pozůstatky a deblová stavení, která se dnes těší velké oblibě turistů. Zajímavé jsou například zbytky puebla White House, které zde bylo vystavěno před více než tisíci lety. Posledních 300 let je místo domovem indiánů kmene Navajo, jejichž rezervace je s rozlohou 27 tisíc kilometrů čtverečních největší rezervací ve Spojených státech.

V roce 1931 byl kaňon vyhlášen Národním monumentem, což této unikátní krajině a přírodě zaručuje potřebnou ochranu. Dnes již běloši i indiáni spolupracují a snaží se zachovat jedinečnost tohoto nádherného místa pro další generace. Dole v kaňonech však stále žijí a farmaří indiáni, kteří navíc mnohá zdejší místa pokládají za posvátná.

Mezi největší lákadla parku patří malebná 243 metrů vysoká skalní jehla Spider Rock, která se stala dokonce kulisou ve známém americkém filmu Mackenasovo zlato. Spider Rock je dnes nejfotografovanějším místem parku a stal se také jakýmsi jeho symbolem. Kaňonem vedou 2 hlavní trasy - North Rim Drive a South Rim Drive, které ze severu a jihu kopírují okraj kaňonů a svými krátkými odbočkami zpřístupňují jednotlivé vyhlídky.  V parku se nachází 11 vyhlídek, odkud se můžete pokochat nádherným panoramatickým výhledem na rozmanitou krajinu.

Canyon de Chelly postupně navazuje na další Canyon del Muerto, jenž se dále rozvětvuje do členitého labyrintu skalnatých záhybů a zákoutí a pískovcové stěny se zde tyčí do výšky až 300 metrů. Canyon de Chelly je většinou turistů neprávem opomíjen při jejich cestě za mnohem slavnějšími parky. Lidé však nevědí, o co přichází. Naleznete zde jak bohatou historii, tak i překrásnou přírodu a úchvatné scenérie. Turistické trasy navíc nejsou nijak náročné, proto si zde na své přijde opravdu každý a odnese si odtud opravdu nezapomenutelné zážitky.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko