Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Canyon De Chelly NM

Na severovýchodě Arizony se v Navajské rezervaci rozkládá Canyon de Chelly National Monument. Byl vytvořen nepravidelným tokem říčky Chinle Wash, která postupně provrtala rozsáhlou pískovcovou plošinu Defiance Plateau. toto místo patří k nejstarším obydleným územím v Americe, důkazem toho jsou zbytky puebel a četné vykopávky, z nichž některé jsou staré více než 4500 let.

V minulosti byla tato oblast domovem indiánských kmenů Hopi, Pueblo a Anasazi. Právě tito lidé zde po sobě zanechali četné pozůstatky a deblová stavení, která se dnes těší velké oblibě turistů. Zajímavé jsou například zbytky puebla White House, které zde bylo vystavěno před více než tisíci lety. Posledních 300 let je místo domovem indiánů kmene Navajo, jejichž rezervace je s rozlohou 27 tisíc kilometrů čtverečních největší rezervací ve Spojených státech.

V roce 1931 byl kaňon vyhlášen Národním monumentem, což této unikátní krajině a přírodě zaručuje potřebnou ochranu. Dnes již běloši i indiáni spolupracují a snaží se zachovat jedinečnost tohoto nádherného místa pro další generace. Dole v kaňonech však stále žijí a farmaří indiáni, kteří navíc mnohá zdejší místa pokládají za posvátná.

Mezi největší lákadla parku patří malebná 243 metrů vysoká skalní jehla Spider Rock, která se stala dokonce kulisou ve známém americkém filmu Mackenasovo zlato. Spider Rock je dnes nejfotografovanějším místem parku a stal se také jakýmsi jeho symbolem. Kaňonem vedou 2 hlavní trasy - North Rim Drive a South Rim Drive, které ze severu a jihu kopírují okraj kaňonů a svými krátkými odbočkami zpřístupňují jednotlivé vyhlídky.  V parku se nachází 11 vyhlídek, odkud se můžete pokochat nádherným panoramatickým výhledem na rozmanitou krajinu.

Canyon de Chelly postupně navazuje na další Canyon del Muerto, jenž se dále rozvětvuje do členitého labyrintu skalnatých záhybů a zákoutí a pískovcové stěny se zde tyčí do výšky až 300 metrů. Canyon de Chelly je většinou turistů neprávem opomíjen při jejich cestě za mnohem slavnějšími parky. Lidé však nevědí, o co přichází. Naleznete zde jak bohatou historii, tak i překrásnou přírodu a úchvatné scenérie. Turistické trasy navíc nejsou nijak náročné, proto si zde na své přijde opravdu každý a odnese si odtud opravdu nezapomenutelné zážitky.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko