Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montezuma Castle NM

Během cestování po Arizoně nezapomeňte navštívit poměrně dobře zachovalou stavbu skalního domu Montezuma Castle. Byl vytvořen indiány kmene Sinagua, kteří zde po mnoho let žili. Jeden z nejlépe zachovalých skalních domů v Severní Americe najdete v samém srdci Arizony, v zátoce říčky Beaver, která zajišťovala dostatek vody pro zemědělství.

Toto indiánské pueblo je situováno do velké skalní kapsy vysokého vápencového břehu. Tato jedinečná stavba měla původně 5 pater a všechny ze zdejších 20 místností byly mezi sebou propojeny důmyslnou soustavou dřevěných žebříků. Indiáni se tak mohli pohodlně přemisťovat mezi jednotlivými místnostmi. Poloha domu zaručovala jeho obyvatelům také dokonalou bezpečnost, pokud totiž došlo k ohrožení, stačilo jen vytáhnout dřevěné žebříky a nikdo se sem pak nemohl dostat. V té době bylo pueblo vlastně nedobytné.

Indiáni se v okolí věnovali pěstování obilí, fazolí a bavlny. Řeka Beaver byla významným zdrojem vody pro zavlažování. Díky archeologickým průzkumům, které v oblasti probíhaly, se zjistilo, že indiáni Sinagua zde žili už před více jak 600 lety.

První bílí osadníci, kteří se na tomto území objevili, byli ohromeni důmyslností stavby a mylně jí považovali za dílo Aztéků. Skalní hrad tak dostal jméno po vládci Aztécké říše – Montezumovi. Pozdější výzkumy však prokázaly, že lokalita byla opuštěna ještě 100 let dříve, než se vůbec samotný vládce Montezuma narodil. Stavba prošla před asi 300 lety rozsáhlou rekonstrukcí poté, co ji zachvátil mohutný požár. Proto se do dnešních dní dochovala její převážná část a vypadá velmi zachovale.

Dnes se můžete v malém Visitor Center umístěném přímo nad vápencovým útesem seznámit se životem indiánů a prohlédnout si některé z předmětů, které byly během vykopávek nalezeny v této oblasti.

Asi 11 km od Montezuma Castle se nachází zajímavý úkaz Montezuma Well. Jde o zaplavenou vápencovou prohlubeň, která vznikla zhroucením velké podzemní jeskyně. V minulosti poskytovala indiánům ideální útočiště a na stranách jeskyně tak vznikly malá kamenná obydlí, z nichž některá se dochovala dodnes. Od roku 1906 je Montezuma Castle i Montezuma Well pod ochranou Národního Monumentu. Každoročně sem zavítají tisíce návštěvníků, kteří chtějí poznat tehdejší způsob života a bydlení.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko