Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Theodore Roosevelt IP

Theodore Roosevelt Jr. byl 26. prezidentem Spojených států amerických a patřil k nejvýraznějším postavám americké politické scény. Narodil se 27. října roku 1858 do zámožné a vlivné newyorské rodiny a do úřadu prezidenta vstoupil ve svých 42 letech poté, co by zavražděn jeho předchůdce, prezident William McKinley. Až do dnešní doby je to tak nejmladší prezident, který kdy vedl USA.

Theodore Roosevelt navštěvoval Harvardskou univerzitu, kde studoval přírodní vědy. Po absolvování univerzity se vrhnul na politiku jakožto člen republikánské strany. V březnu roku 1901 se stal viceprezidentem a již o šest měsíců později nahradil v nejvyšším úřadě zavražděného prezidenta McKinleyho. Šéfem Bílého domu se tak stal velice nečekaně. Liberálové Theodora Roosevelta uctívali, konzervativci odmítali. Jako 26. prezident se potýkal s řešením mnoha obtížných vnitropolitických i mezinárodněpolitických konfliktů.

Ve Washingtonu strávil Roosevelt dvě funkční období a během nich se snažil pozdvihnout zahraniční politiku USA ve světě. USA tehdy získalo také dominantní postavení v celé Latinské Americe. Projevil rovněž veliké úsilí při ukončení rusko-japonské války, za což získal v roce 1906 jako první Američan Nobelovu cenu za mír.

Theodore Roosevelt Island Park se nachází na řece Potomac River v Arlingtonu ve Virginii, a přístupný je ze severu, od George Washington Parkway. Na tomto zalesněném ostrově se nachází socha Theodora Roosevelta a protíná jej 2,5 mil dlouhá stezka pro pěší. Celý ostrůvek je jakousi vzpomínkou na 26. prezidenta Spojených států amerických, je připomínkou jeho názorů, smýšlení a života. Oblast je přístupná návštěvníkům po celý rok, s výjimkou prázdnin. Oblast je chráněna od roku 1932, kdy byla převedena pod veřejné parky. Památník věnovaný prezidentovi zde byl umístěn 27. října roku 1967.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko