Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Star-Spangled Banner NHT

Národní historická stezka Star – Spangled Banner (Hvězdami posetý prapor) je připomínkou vojenského tažení, které se odehrálo za války v roce 1812. Stezka se táhne v délce 467 km a její název je také názvem americké národní hymny.  Stezka je tvořena nejen pozemními, ale také vodními cestami a vede od Tangier Island ve Virginii, přes jižní Maryland, District of Columbia, Chesapeake Bay až do Baltimoru v Marylandu. Za národní historickou stezku byla vyhlášena 8. května roku 2008. Star-Spangled Banner NHT spojuje města, domy, dávná bojiště a krajiny podél Chesapeake Bay.

Stezka je připomínkou války v roce 1812 a místa zrození americké národní hymny. Text hymny napsal právník a amatérský básník Francis Scott Key poté, co byl během britsko-americké války v noci z 13. na 14. září roku 1814 svědkem, jak posádka americké pevnosti Fort McHenry v Baltimoru úspěšně vzdoruje těžkému ostřelování z moře. Keyova báseň „The Defence of Fort McHenry“ (Obrana pevnosti McHenry) byla poprvé vytištěna 17. září a o tři dny později znovu, ale tentokrát již pod novým titulem. Byla také zhudebněna na melodii anglické anakreontské písně „To Anacreon in Heaven“ od Johna Stafforda Smitha. Hymnou Spojených států amerických se tato píseň stala rozhodnutím Kongresu dne 3. března roku 1931. Rozhodnutí podepsal prezident Herbert Hoover.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko