Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cape Henry Memorial

V roce 1607 byla poblíž mysu Cape Henry ve Virgínii založena první anglická kolonie s názvem Jamestown, nacházející se na území Nového světa. Kolonisté k mysu dorazili se třemi loděmi: Susan Constant, Godspeed a Discovery. Kolonii se podařilo přežít těžkou dobu počátečních let a dále se rozvíjela. Základní počet obyvatel kolonie čítal 105 kolonistů, ale po tvrdé zimě téhož roku, když dorazila další várka, už jich bylo jen 38.

Většina z nových kolonistů byli bohatí angličtí gentlemani nebo zchudlí šlechticové, kteří z domova nebyli zvyklí pracovat. Mysleli si, že zde zbohatnou hledáním zlata nebo prodejem olivového oleje, to se ale mýlili. Přestali proto pracovat úplně a jejich morálka začala upadat, hráli karty nebo kostky. To se ale nelíbilo novému veliteli kolonie Johnu Smithovi, který nastolil přísnou kázeň a nechal vykopat studnu s pitnou vodou. Zavedl také motto: „Kdo nebude pracovat, nebude ani jíst“.

Od samého začátku měli kolonisté problémy s místními indiánskými kmeny, které je neustále napadaly, nebo požadovaly platbu jakýchsi desátek. Dalších 10 tisíc kolonistů, kteří sem připluli ve druhé vlně osidlování, nemělo moc lehký osud. Byli buď zabiti indiány, nebo zemřeli v důsledku otravy z vody, na malárii nebo jiné nemoci. Kolonii se podařilo zachránit až Johnu Rolfeovi, který na místo přivezl novou plodinu – tabák. Jeho prodej tak zajistil kolonii finance a tudíž i přežití.

Na Virginia Beach, kde v roce 1607 proběhlo vylodění Angličanů, byl vztyčen velký dřevěný kříž a také bylo uspořádáno modlitební shromáždění.V roce 1935 byl na místě tehdejšího dřevěného kříže vztyčen nový kříž, ale kamenný, který má být upomínkou na tuto důležitou událost v životě tehdejších přistěhovalců i jejich dnešních potomků. Památník vyobrazuje scény z bitvy Battle of the Virginia Capes, kdy sem vpadla francouzská námořní vojska a snažila se oblast podmanit. Na počest lidí, kteří se zúčastnili této bitvy, zde byla vystavěna žulová pamětní deska. Ve Fort Story se nachází vojenská rezervace, která je také součástí památníku Cape Henry Memorial.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko