Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Assateague Island NS

Nedaleko od východního pobřeží Marylandu se táhne 60 km dlouhý a jen 2 km široký ostrov Assateague Island, na kterém naleznete opravdovou divočinu a nedotčenou přírodu. Jako své útočiště si ostrov zvolily početné druhy divoce žijících zvířat, proto zde máte jedinečnou možnost zahlédnout na 300 druhů ptáků, zajímavé savce, plazy i obojživelníky. Ostrov však proslul hlavně tím, že je obýván stádem divokých poníků, kteří jsou naprostým unikátem.

V severní části ostrova Assateague Island máte asi nejlepší možnost poníky zahlédnout, žije zde největší tzv. Marylandské stádo. Poníci jsou klidní a téměř nic je nerozhází. Občas zavítají do kempinků, kde se koukají na rekreující se turisty. Jakmile se k nim však někdo pokusí přiblížit tak utečou, jsou k lidem nedůvěřiví.

V křovinaté krajině Chincoteague National Widlife Refuge pak žijí jejich blízcí příbuzní – tzv. Virginské stádo. Tyto zvířata jsou však dosti plachá a obezřetná, proto je doslova štěstím je vůbec spatřit. Každým rokem se zde na konci července koná hon, kdy pastevci nahánějí divoké stádo a loví zvířata určená k dražbě. Ostrov je pod ochranou státu od roku 1962, je využíván pro rekreaci, ale zároveň jsou zde dodržována přísná pravidla na ochranu zdejšího životního prostředí.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko