Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

G. Washington Birthplace NM

George Washington se narodil 22. února roku 1732 v Bridge's Creek ve Virginii. Byl nejstarším synem zámožného plantážníka a soudce Augustina Washingtona a jeho ženy Mary Ballové. Jejich rodina patřila k americkým starousedlíkům, jejichž předkové se do těchto míst přestěhovali z Anglie v polovině 17. století. Jako zámožné dítě, nenavštěvoval mladý George klasickou školu, ale měl soukromého učitele. Ve svých 17. letech odešel z domu a začal se živit jako zeměměřič, průvodce v nepříliš prozkoumaných oblastech a jako osidlovací agent.

Po smrti otce, zdědili Georgovi nevlastní bratři většinu majetku, mu samotnému zůstala jen malá farma u Fredericksburgu. Finančně byl však zajištěn díky práci zeměměřiče, která byla v té době velmi žádaná a ceněná. Proto mohl po nějaké době koupit k farmě další pozemky. Po smrti jednoho z bratrů si od jeho ženy následně pronajal usedlost Mount Vernon, na kterou měl příjemné vzpomínky z dětství. Na tomto místě pak prožil velkou číst svého života. Po svém zesnulém bratrovi zdědil také místo u virginijské milice, hodnost majora a pevný plat.

Právě díky milicím začal získávat své první vojenské zkušenosti. Často totiž chodili pomáhat anglické armádě v bojích proti Indiánům, Španělům i Francouzům. Po čase byl povýšen na plukovníka, ale kvůli nezdaru při jedné vojenské akci odešel z milic a vrátil se zpátky do Mount Vernon, kde hospodařil. Věnoval se pěstování tabáku a měl 18 černošských otroků. Po roce 1755 se účastnil ještě několika vojenských akcí. Roku 1775 došlo k prvním ozbrojeným střetům mezi osadníky a Anglií. Téhož roku je Washington jmenován vrchním velitelem kontinentálních milic. V prosinci pak britský král Jiří III odmítl přijmout petici Američanů a označil je za povstalce, s nimiž zakazuje jakékoli vyjednávání. Tímto okamžikem začala americká válka za nezávislost.

V roce 1776 došlo ve Filadelfii k Prohlášení nezávislosti. Tehdy řinut vzbouřeneckých kolonií vyhlásilo svou samostatnost a vytvořili novou unii nazvanou Spojené státy americké. Boje s Brity ovšem i nadále pokračovaly. Nově vzniklé republice hrozila občanská válka, protože nejbohatší obyvatelé bývalých kolonií měli i nadále snahu udržet obchodní styky s Anglií. Největšího a nejdůležitějšího vítězství dosáhne Washington v roce 1781 v bitvě o Yorktown, kdy britská vojska utrpěla zdrcující porážku. Vláda Jeho Veličenstva britského krále Jiřího III uznala nezávislost Ameriky dne 30. listopadu 1782. K oficiálnímu ukončení války pak došlo 18. dubna 1783 a to příměřím, které vyhlásil sám George Washington. Americký Kongres dne 6. dubna 1789 jednomyslně zvolil George Washingtona prvním prezidentem USA. Dne 30. dubna 1789 byl pak v New Yorku slavnostně uveden do úřadu, ve kterém zůstal až do 4. března 1797.

Jakmile jej v úřadu prezidenta nahradil John Adams, odešel Washington v roce 1797 do své rodné Virginie a na svůj milovaný Mount Vernon. O dva roky později právě tam při projížďce na koni prochladl a 14. prosince 1799 na následky infekčního zánětu hrdla zemřel. Na počest George Washingtona bylo pojmenováno nově založené hlavní město a také jeden z amerických států.

Na místě, kde se první americký prezident narodil a kde prožil značnou část svého života, se dnes nachází národní památník. Ten je pod správou organizace National Park Service. Památník je jakousi menší replikou toho, který dnes stojí také v hlavním městě Washingtonu. Nachází se na místě, kde se Pope´s Creek vlévá do řeky Potomac River. V okolí se nacházejí pozůstatky tabákové farmy. Rodný dům je i se svým okolím přístupný po celý rok pro návštěvníky.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko