Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Maggie L Walker NHS

Maggie Lena Walker narozená 15. července roku 1864 v Richmondu ve Virginii, byla americkou učitelkou, významnou podnikatelkou a první americkou prezidentkou banky. Narodila se Williamovi a Elizabeth Mitchellovým, dvěma bývalým otrokům, kteří během Americké občanské války pracovali v residenci Elizabeth van Lew, která usilovala o zrušení otroctví. Její otec byl posléze zavražděn a mladá Maggie musela pomáhat matce starat se o mladšího bratra Johna. Později se stala učitelkou nedělní školy pro mladší děti.

Maggie Lena Walker se snažila o zlepšení způsobu života afro-američanů, zejména tedy žen. Přes mnohé překážky a protivenství se jí podařilo dosáhnout úspěchů ve světě obchodu a financí a jako první ženě se jí ve Spojených státech amerických podařilo založit banku, jejíž se následně stala prezidentkou.

V roce 1907 ošklivě spadla a poškodila si nervy a šlachy v kolenou, proto byla po zbytek svého života upoutaná na kolečkové křeslo. Stala se příkladem pro další osoby se stejným zdravotním postižením. Se svým manželem, stavebním dělníkem Armsteadem Walkerem Jr. měla tři syny. V roce 1915 však došlo v rodině k tragédii, když jeden z jejich synů Russel Ecles Talmage omylem na verandě domu zastřelil vlastního otce - spletl si ho totiž se zlodějem. Russell byl osvobozen z obvinění vraždy, ale nikdy se z tohoto utrpení nevzpamatoval a zemřel v roce 1923. Samotná Maggie zemřela v roce 1934 na cukrovku.

Od roku 1978 je místo, kde se svou rodinou žila prohlášeno národní historickou památkou a je pod ochranou organizace National Park Service. V roce 1985 pak došlo k otevření její domu pro veřejnost a stal se jakýmsi muzeem. Dům se nachází nedaleko Richmondu, na Leigh Street v Jackson Ward ve Virginii a je připomínkou této progresivní a talentované Afroamerické ženy. Nachází se zde také návštěvnické centrum, kde se můžete seznámit s jejím pestrým životem. Dům prošel ve 30. letech 20. století rekonstrukcí, ale uvnitř uchovává originální nábytek a předměty, které Maggie opravdu používala. Veškeré vybavení je dnes ve vlastnictví potomků rodiny Walkerů.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko