Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Richmond NBP

Richmond je hlavním městem amerického státu Virginie, jehož okolí bylo osídleno již v roce 1607 prvními anglickými osadníky. Současné město bylo založeno v roce 1737 a během americké revoluce bylo svědkem mnoha důležitých událostí. Z historického hlediska je tak tato oblast velmi významná. V kostele sv. Jana zde v roce 1775 pronesl Patrick Henry svou slavnou řeč „Život nebo smrt“. Během Americké občanské války byl Richmond hlavním městem Konfederovaných států amerických, zkráceně Konfederace.

V Richmondu se dnes nachází Richmond National Battlefield Park, který je připomínkou Americké občanské války a zahrnuje pod sebe asi 30 významných lokalit a bojišť nacházejících se na území Virginie. K těm nejvýznamnějším bojištím patří Beaver Dam Creek, Gaines' Mill, Glendale, a Malvern Hill. Park dále zahrnuje místa jako Drewry´s Bluff a Parker´s Battery v Chesterfield County.  Také je zde největší Konfederační vojenská nemocnice, velké návštěvnické centrum v Tredegar Iron Works a několik menších center v Cold Harbor, Glendale a Fort Harrison.

Všechna tato místa byla dne 2. března roku 1936 zapsána pod ochranu organizace National Park Service jako národní bojiště. Každoročně tuto oblast navštíví kolem 68 tisíc lidí. Stejně jako všechna další historická místa, tak i toto je od roku 1966 zapsáno do Národního registru historických míst.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko