Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Petersburg NB

Oblast okolo města Petersburgu ve Virginii je označována jako národní bojiště, v minulosti se zde totiž odehrála jedna z velmi důležitých bitev Americké občanské války. Park je pod ochranou organizace National Park Service a spadají pod něj i další odlehlé části, jako třeba Hopewell, Prince George County a Dinwiddie County.

Místo je někdy nazýváno jako Waterloo Konfederace, protože právě zde se dala do pohybu série událostí, které nakonec v roce 1865 vedly ke kapitulaci vůdce jižanské armády Severní Virginie generála Roberta E. Lee v Appomattox Court House. Generál Ullyses S. Grant začal postupovat na Petersburg, který byl jakousi železniční křižovatkou tratí vedoucích z jihu do Richmondu. Leeova armáda se zakopala v kruhu kolem města a Grant zahájil její obléhání. Devět měsíců se tak vzájemně drželi v šachu, přičemž se Grant snažil rušit železniční spojení. Unionisté byli dobře zásobeni po řece James, zatímco Leeova armáda hladověla a nakonec se musela stáhnout.

Každoročně toto místo navštíví kolem 140 tisíc turistů. Dnes stojí na tomto místě návštěvnické centrum, kde si mohou návštěvníci prohlížet exponáty a filmy o obléhání Petersburgu. Pod oblast spadá také národní hřbitov Poplar Grove National Cemetery rozkládající se na ploše 3,53 hektarů.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko