Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Petersburg NB

Oblast okolo města Petersburgu ve Virginii je označována jako národní bojiště, v minulosti se zde totiž odehrála jedna z velmi důležitých bitev Americké občanské války. Park je pod ochranou organizace National Park Service a spadají pod něj i další odlehlé části, jako třeba Hopewell, Prince George County a Dinwiddie County.

Místo je někdy nazýváno jako Waterloo Konfederace, protože právě zde se dala do pohybu série událostí, které nakonec v roce 1865 vedly ke kapitulaci vůdce jižanské armády Severní Virginie generála Roberta E. Lee v Appomattox Court House. Generál Ullyses S. Grant začal postupovat na Petersburg, který byl jakousi železniční křižovatkou tratí vedoucích z jihu do Richmondu. Leeova armáda se zakopala v kruhu kolem města a Grant zahájil její obléhání. Devět měsíců se tak vzájemně drželi v šachu, přičemž se Grant snažil rušit železniční spojení. Unionisté byli dobře zásobeni po řece James, zatímco Leeova armáda hladověla a nakonec se musela stáhnout.

Každoročně toto místo navštíví kolem 140 tisíc turistů. Dnes stojí na tomto místě návštěvnické centrum, kde si mohou návštěvníci prohlížet exponáty a filmy o obléhání Petersburgu. Pod oblast spadá také národní hřbitov Poplar Grove National Cemetery rozkládající se na ploše 3,53 hektarů.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko