Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Shenandoah NP

Jen několik hodin jízdy od Washingtonu se na úpatí pohoří Blue Ridge Mountain rozkládá Národní park Shenandoah. Je to dlouhý a uzoučký národní park zabírající plochu 805 km2 ve státě Virginie ve Spojených státech amerických. Západní částí parku protéká údolím mohutná řeka Shenandoah River, po které dostal park název. Východ je pak více kopcovitý, hřebeny však nejsou nikterak vysoké. Nejvyšší kopec celého národního parku – Hawskbill měří 4051 stop nad mořem.

Přestože byl park založen prezidentem Franklinem D. Rooseveltem již v roce 1935, nepatří mezi ty nejznámější a nejvyhledávanější, Jeho výhodou je ovšem blízkost Washingtonu, tak většina lidí spojuje jeho návštěvu také s prohlídkou hlavního města USA. Příroda tohoto národního parku není oproti jiným parkům nijak ohromující, ale za to velmi příjemná a ideální pro pohodové výlety. Park je z 95% zalesněn a v hlubokých lesích se vyskytuje až 100 nejrůznějších druhů dřevin.

Parkem prochází silnice zvaná Skyline Drive, která je dlouhá 169 km, vede po hlavním hřebeni a protíná park po celé jeho délce. Kopcovité výhledy podél silnici jsou kouzelné, proto zde bylo vybudováno 88 vyhlídkových míst. Pravdou je, že většina návštěvníků ani nesejde do lesů národního parku, ale pouze si projede tuto silnici a sem tam zastaví, aby udělali pár „přírodních“ fotek. To je ale velká škoda. Skyline Drive je součástí Blude Ridge Parkway, která se táhne jako hřebenovka krásnou krajinou o celkové délce 469 mil.

První osadníci do této oblasti přišli v roce 1716 a začali pomalu vytlačovat původní indiánské obyvatelstvo. Dnes je toto území domovem hlavně medvědů hnědých, kterých se zde vyskytuje údajně až kolem jednoho tisíce. Jejich potravou jsou hlavně srny, kterých se zde prohánějí početná stáda. V parku si dejte pozor na to, abyste si jídlo nenechali ve stanu, uložte ho buď do auta, nebo speciálních k tomu určených plastových boxů. Medvědi totiž mají velmi dobrý čich a takový budíček s medvědem ve stanu by nebyl zrovna nic příjemného.

V parku žije na dvě stě druhů ptáků, vysoká a spousta menších savců. Zdejší řeky a říčky jsou hojně vyhledávány rybáři zejména kvůli výskytu pstruhů. V národním parku Shenandoah je k vidění také spousta vodopádů nejrůznějších velikostí. Stanovat je možné v několika kempech k tomu vyhrazených, které se nacházejí většinou podél silnice. V letním období je však možné zde strávit maximálně 14 dnů.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko