Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Great Falls Park

Na území o rozloze 3,65 km2 se podél břehu řeky Potomac River ve Virginii rozkládá malý národní park Great Falls Park. Náleží do okresu Fairfax County a je nedílnou součástí George Washington Memorial Parkway. Nedaleko severní hranice parku se na řece Potomac nachází pozůstatky Patowmack Canal – prvního plavebního kanálu ve Spojených státech amerických. Dnes je Great Falls Park pod ochranou organizace National Park Service.

Park byl pojmenován podle vodopádu, které ukrývá a které patří mezi nejvyšší vodopády v USA – dosahují výšky až 23 metrů. Při povodních se stávají chrliči obrovského množství vody. Tato oblast se nachází jen pár kilometrů na severozápad od Washingtonu D. C., řeka Potomac zde tvoří přirozenou hranici mezi státy Maryland a Virginie. Místo je však známé nejen kvůli vodopádům, ale vyhledávány jsou také zdejší skalní oblasti Carderock a Great Falls.

Horolezci zde naleznou rozmanité možnosti lezení na skaliscích kolem řeky, až do výšky 20 metrů. Po obou stranách řeky se zde nalézají skály z šedobílého sedimentu. Na severu ve státě Maryland jsou skály méně strmé, než na jihu ve Virginii – tam je ale zase více lezeckých možností a oblast je také známější a proslulejší. Horolezci tvrdí, že Great Falls Park je jedním z nejlepších míst na lezení v metropolitní oblasti Washingtonu D. C.

Park je návštěvníkům přístupný po celý rok, ale jen v době denního světla. Organizace National Park Service zde provozuje návštěvnické centrum. V parku najdete parkovací plochy až pro 600 automobilů. V parku je zakázáno táboření a nenajdete zde ani žádné kempy.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko