Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fredericksburg & Spotsylvania NMP

Národní vojenský park Fredericksburg & Spotsylvania se rozkládá ve Virginii a je připomínkou hned čtyř velkých bitev, které se zde odehrály během Americké občanské války. Konkrétně šlo o bitvu: Battle of Fredericksburg, Battle of Chancellorsville, Battle of the Winderness a Battle of Spotsylvania Court House. Park zároveň uchovává čtyři historické budovy, které jsou s těmito bitvami spojeny: zámek Chatham Manor, kostel Salem Church, Ellwood a dům, ve kterém zemřel „Stonewall“ Jackson.

Dne 11. prosince 1862 začala bitva u Fredericksburgu. Seveřané stavěli most přes řeku Rappahanock a chystali se na pochod k Richmondu. Přitom byli odstřelováni jižanským dělostřelectvem. 13. prosince je generál Burnside vede čelně proti Jižanům, kteří jsou chráněni zdí a mají volný palebný prostor. K večeru jsou ztráty Unionistů kolem 13 tisíc. Jižané mají ztráty asi poloviční. Fredericksburg se ale dobýt nepodařilo, Po bitvě u Fredericksburgu nastala v Unii apatie. Dne 11. července pak vypukly v New Yorku nepokoje, namířené proti černochům - "původcům války", kteří byli chytáni a zabíjeni.

Na místě těchto hrozivých bitev dnes stojí dvě návštěvnická centra – jedno ve Fredericksburgu nedaleko úpatí pohoří Marye´s Heights a druhé u Chancellorsville. Bojiště nacházející se v tomto historickém parku jsou od roku 1927 pod ochranou státu, později se dostaly pod správou organizace National Park Service. Dne 15. října roku 1966 byla nakonec zapsána ještě do Národního registru historických míst. Území o rozloze 33, 89 km2 je každoročně navštíveno více než půl milionem lidí.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko