Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fredericksburg & Spotsylvania NMP

Národní vojenský park Fredericksburg & Spotsylvania se rozkládá ve Virginii a je připomínkou hned čtyř velkých bitev, které se zde odehrály během Americké občanské války. Konkrétně šlo o bitvu: Battle of Fredericksburg, Battle of Chancellorsville, Battle of the Winderness a Battle of Spotsylvania Court House. Park zároveň uchovává čtyři historické budovy, které jsou s těmito bitvami spojeny: zámek Chatham Manor, kostel Salem Church, Ellwood a dům, ve kterém zemřel „Stonewall“ Jackson.

Dne 11. prosince 1862 začala bitva u Fredericksburgu. Seveřané stavěli most přes řeku Rappahanock a chystali se na pochod k Richmondu. Přitom byli odstřelováni jižanským dělostřelectvem. 13. prosince je generál Burnside vede čelně proti Jižanům, kteří jsou chráněni zdí a mají volný palebný prostor. K večeru jsou ztráty Unionistů kolem 13 tisíc. Jižané mají ztráty asi poloviční. Fredericksburg se ale dobýt nepodařilo, Po bitvě u Fredericksburgu nastala v Unii apatie. Dne 11. července pak vypukly v New Yorku nepokoje, namířené proti černochům - "původcům války", kteří byli chytáni a zabíjeni.

Na místě těchto hrozivých bitev dnes stojí dvě návštěvnická centra – jedno ve Fredericksburgu nedaleko úpatí pohoří Marye´s Heights a druhé u Chancellorsville. Bojiště nacházející se v tomto historickém parku jsou od roku 1927 pod ochranou státu, později se dostaly pod správou organizace National Park Service. Dne 15. října roku 1966 byla nakonec zapsána ještě do Národního registru historických míst. Území o rozloze 33, 89 km2 je každoročně navštíveno více než půl milionem lidí.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko