Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fredericksburg & Spotsylvania NMP

Národní vojenský park Fredericksburg & Spotsylvania se rozkládá ve Virginii a je připomínkou hned čtyř velkých bitev, které se zde odehrály během Americké občanské války. Konkrétně šlo o bitvu: Battle of Fredericksburg, Battle of Chancellorsville, Battle of the Winderness a Battle of Spotsylvania Court House. Park zároveň uchovává čtyři historické budovy, které jsou s těmito bitvami spojeny: zámek Chatham Manor, kostel Salem Church, Ellwood a dům, ve kterém zemřel „Stonewall“ Jackson.

Dne 11. prosince 1862 začala bitva u Fredericksburgu. Seveřané stavěli most přes řeku Rappahanock a chystali se na pochod k Richmondu. Přitom byli odstřelováni jižanským dělostřelectvem. 13. prosince je generál Burnside vede čelně proti Jižanům, kteří jsou chráněni zdí a mají volný palebný prostor. K večeru jsou ztráty Unionistů kolem 13 tisíc. Jižané mají ztráty asi poloviční. Fredericksburg se ale dobýt nepodařilo, Po bitvě u Fredericksburgu nastala v Unii apatie. Dne 11. července pak vypukly v New Yorku nepokoje, namířené proti černochům - "původcům války", kteří byli chytáni a zabíjeni.

Na místě těchto hrozivých bitev dnes stojí dvě návštěvnická centra – jedno ve Fredericksburgu nedaleko úpatí pohoří Marye´s Heights a druhé u Chancellorsville. Bojiště nacházející se v tomto historickém parku jsou od roku 1927 pod ochranou státu, později se dostaly pod správou organizace National Park Service. Dne 15. října roku 1966 byla nakonec zapsána ještě do Národního registru historických míst. Území o rozloze 33, 89 km2 je každoročně navštíveno více než půl milionem lidí.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko