Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Steamtown NHS

Jako národní historická památka Steamtown je označováno železniční muzeum a historická železnice rozkládající se na ploše 62, 48 hektarů v centru Scrantonu v Pensylvánii. Toto místo v minulosti protínala trať Delaware, Lackawanna and Western Railroad, která spojovala Pensylvánii s údolím Lackawanna Valley. Muzeum bylo postaveno v její blízkosti a uchovává funkční repliku točny a lokomotivního depa, které byly postaveny v roce 1902 a 1937.

Steamtown byl za národní historickou památku vyhlášen při zasedání Kongresu dne 30. října roku 1986. Pro veřejnost byl oficiálně otevřen teprve v létě roku 1995 a v roce 2005 už slavil desetileté výročí svého provozu. Steamtown dnes seznamuje návštěvníky s příběhem a historií parních lokomotiv, které se po těchto kolejích proháněly mezi lety 1850 až 1950.

Velká část sbírek lokomotiv pochází z období páry, méně potom z období pohonu vlaků na naftu. Jsou zde vystaveny osobní i nákladní lokomotivy, stejně tak osobní a nákladní historická vozidla. Nejdříve byly na mnoha místech severovýchodu Spojených států amerických montovány jednotlivé menší sbírky, které se postupně všechny podařilo přemístit do Steamtownu. Nejvíce modelů se bylo přemístěno z  Bellow Falls ve Scrantonu v roce 1984.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko