Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Steamtown NHS

Jako národní historická památka Steamtown je označováno železniční muzeum a historická železnice rozkládající se na ploše 62, 48 hektarů v centru Scrantonu v Pensylvánii. Toto místo v minulosti protínala trať Delaware, Lackawanna and Western Railroad, která spojovala Pensylvánii s údolím Lackawanna Valley. Muzeum bylo postaveno v její blízkosti a uchovává funkční repliku točny a lokomotivního depa, které byly postaveny v roce 1902 a 1937.

Steamtown byl za národní historickou památku vyhlášen při zasedání Kongresu dne 30. října roku 1986. Pro veřejnost byl oficiálně otevřen teprve v létě roku 1995 a v roce 2005 už slavil desetileté výročí svého provozu. Steamtown dnes seznamuje návštěvníky s příběhem a historií parních lokomotiv, které se po těchto kolejích proháněly mezi lety 1850 až 1950.

Velká část sbírek lokomotiv pochází z období páry, méně potom z období pohonu vlaků na naftu. Jsou zde vystaveny osobní i nákladní lokomotivy, stejně tak osobní a nákladní historická vozidla. Nejdříve byly na mnoha místech severovýchodu Spojených států amerických montovány jednotlivé menší sbírky, které se postupně všechny podařilo přemístit do Steamtownu. Nejvíce modelů se bylo přemístěno z  Bellow Falls ve Scrantonu v roce 1984.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko