Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chesapeake Bay GN

Zátoka Chesapeake je největším zálivem ve Spojených státech amerických nacházející se u ústí řeky Delaware do Atlantského oceánu. Oblast má velkou historickou hodnotu, dne 5. září roku 1781 se zde odehrála důležitá námořní bitva, jež byla součástí americké války za nezávislost. Francouzské loďstvo zde tehdy porazilo britskou flotilu.

V letech 1607 až 1608 zde navíc kapitán John Smith podnikl průzkumnou expedici, z níž se dochovala první podrobná mapa oblasti. Vystavena byla v roce 1612 a vznikla tak první americká národní vodní stezka. V dnešní době je pro zájemce přístupná po celý rok, pouze v zimním období mohou být některé úseky uzavřeny. Vodní cesta je závislá především na aktuálním počasí. V této oblasti se můžete dozvědět více o historické expedici Johna Smithe, o životech původních indiánů a také o rozmanité fauně a flóře nacházející se v zálivu.

V 70. letech 20. století byla zátoka tak silně znečištěna průmyslem a zemědělskými odpady, že byla prohlášena mrtvou zónou moře. Voda obsahovala tak málo kyslíku, že nebylo možné, aby v ní existoval nějaký život. Záliv navíc zarostl rozsáhlými kulturami řas, které způsobily, že sluneční světlo neprostoupilo až na dno. Tak z vody vymizela řada rostlin, na nichž byla závislá i fauna v zálivu

Naštěstí vznikla nadace Chesapeake Bay Foundation, která se o problematiku zálivu začala zajímat. Její aktivity vedly alespoň k částečnému zlepšení stavu vody v zálivu, ale dřívější rozmanitost přírody v celé její kráse se nepodařilo obnovit.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko