Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Allegheny Portage Railroad NHS

Allegheny Portage Railroad je první historická železniční trať, která byla vedena přes pohoří Allegheny v centrální Pensylvánii. Výstavba trati byla započata v roce 1831 a dokončena o tři roky později. Trať byla v provozu v letech 1834 – 1854, zdolávala velké převýšení a pohoří protínala v délce 58 km. Spojovala dva kanály Main Line of Public Works a Pensylvania Canal, vedoucí z Johnstownu na západě až k Hollidaysburgu na východě. Umožnila tak nepřetržitý lodní provoz mezi řekami Ohio a Sasquehanna River.

Železnice je považována za technický zázrak své doby, hrála rozhodující roli v osidlování vnitrozemských států za hradbami Apalačského pohoří. Je také součástí prvního železničního tunelu ve Spojených státech amerických  - Stample Bend Tunnel, jehož otevření bylo velkou událostí. Celý systém hlavní tratě spojuje Pittsburgh a Philadelphii v délce 644 km.

Dnes jsou pozůstatky této slavné trati uchovány v Allegheny Portage Railroad NHS, které je provozováno organizací National Park Service. Zajímavou atrakcí nacházející se po trase trati je dům Lemon House poblíž Cressonu. V minulosti byl oblíbenou zastávkou cestujících, dnes se zde nachází historické muzeum.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko