Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Oil Region NHA

Národní památkový prostor Oil Region pod sebe zahrnuje oblasti Venago County, Oil Creek Township a východní Crawford County. Centrem oblasti je město Titusville v severozápadní Pensylvánii. V roce 1859 se v této krajině podařilo plukovníkovi Edwinu Drakeovi vybudovat první komerční ropný vrt. Ten byl počátkem rozvoje zdejšího ropného průmyslu, jehož význam je dodnes patrný v každodenním životě, hospodářství, společnosti a politice. Jde o místo vzniku ropného průmyslu

Krajina je poseta mnoha artefakty pocházející z doby těžby ropy. Malebné údolí Victorian valley je protkáno řečišti, na náhorní plošině najdeme zemědělskou půdu, lesy i průmyslovou krajinu. Dnešní návštěvníci mají možnost si prohlédnout zajímavosti z minulosti a zároveň se jim dostane vřelého přijetí a pohostinnosti místních obyvatel. Oblast je ideální pro celoroční rekreaci.

Dne 7. prosince roku 2004 vyhlásil americký prezident George W. Bush na 108. Kongresu tuto oblast za národní památkový prostor, což učinilo z Oil Regionu 25. národ národní památkový prostor ve Spojených státech amerických. Dnes je pod ochranou organizace National Park Service a zachovává jedinečné přírodní, kulturní, historické i scénické památky. Na ploše 708 čtverečních kilometrů se nachází 33 obcí ukrývajících zajímavá muzea, stavby, historická místa, železnice, kostely a umělecké dílny.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko