Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Oil Region NHA

Národní památkový prostor Oil Region pod sebe zahrnuje oblasti Venago County, Oil Creek Township a východní Crawford County. Centrem oblasti je město Titusville v severozápadní Pensylvánii. V roce 1859 se v této krajině podařilo plukovníkovi Edwinu Drakeovi vybudovat první komerční ropný vrt. Ten byl počátkem rozvoje zdejšího ropného průmyslu, jehož význam je dodnes patrný v každodenním životě, hospodářství, společnosti a politice. Jde o místo vzniku ropného průmyslu

Krajina je poseta mnoha artefakty pocházející z doby těžby ropy. Malebné údolí Victorian valley je protkáno řečišti, na náhorní plošině najdeme zemědělskou půdu, lesy i průmyslovou krajinu. Dnešní návštěvníci mají možnost si prohlédnout zajímavosti z minulosti a zároveň se jim dostane vřelého přijetí a pohostinnosti místních obyvatel. Oblast je ideální pro celoroční rekreaci.

Dne 7. prosince roku 2004 vyhlásil americký prezident George W. Bush na 108. Kongresu tuto oblast za národní památkový prostor, což učinilo z Oil Regionu 25. národ národní památkový prostor ve Spojených státech amerických. Dnes je pod ochranou organizace National Park Service a zachovává jedinečné přírodní, kulturní, historické i scénické památky. Na ploše 708 čtverečních kilometrů se nachází 33 obcí ukrývajících zajímavá muzea, stavby, historická místa, železnice, kostely a umělecké dílny.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko