Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Oil Region NHA

Národní památkový prostor Oil Region pod sebe zahrnuje oblasti Venago County, Oil Creek Township a východní Crawford County. Centrem oblasti je město Titusville v severozápadní Pensylvánii. V roce 1859 se v této krajině podařilo plukovníkovi Edwinu Drakeovi vybudovat první komerční ropný vrt. Ten byl počátkem rozvoje zdejšího ropného průmyslu, jehož význam je dodnes patrný v každodenním životě, hospodářství, společnosti a politice. Jde o místo vzniku ropného průmyslu

Krajina je poseta mnoha artefakty pocházející z doby těžby ropy. Malebné údolí Victorian valley je protkáno řečišti, na náhorní plošině najdeme zemědělskou půdu, lesy i průmyslovou krajinu. Dnešní návštěvníci mají možnost si prohlédnout zajímavosti z minulosti a zároveň se jim dostane vřelého přijetí a pohostinnosti místních obyvatel. Oblast je ideální pro celoroční rekreaci.

Dne 7. prosince roku 2004 vyhlásil americký prezident George W. Bush na 108. Kongresu tuto oblast za národní památkový prostor, což učinilo z Oil Regionu 25. národ národní památkový prostor ve Spojených státech amerických. Dnes je pod ochranou organizace National Park Service a zachovává jedinečné přírodní, kulturní, historické i scénické památky. Na ploše 708 čtverečních kilometrů se nachází 33 obcí ukrývajících zajímavá muzea, stavby, historická místa, železnice, kostely a umělecké dílny.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko