Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lackawanna Heritage Valley

V severovýchodní Pensylvánii se rozkládá oblast zvaná Lackawanna Heritage Valley, která ochraňuje povodí řeky Lackawanna River v krajích Lackawanna, Susquehanna, Wayne a Luzerne. Oblast byla v roce 1991 vyhlášena první, pensylvánským státem chráněným parkem, roku 2000 pak byla americkým Kongresem uznána za národní chráněný prostor.

Lackawanna Heritage Valley (LHVA) se zaměřuje především na ochranu životního prostředí, obnovení silného a různorodého hospodářství a také ducha tohoto místa. Spolupracuje s nejrůznějšími podniky, organizacemi, ale také s vládou a společně se snaží rozvíjet jednotlivé historické, kulturní, ekonomické i přírodní zdroje tohoto kraje.

Oblast má pro Američany velkou hodnotu. Lidé se zde usadili na počátku 19. století, ale během několika málo let se údolí stalo významným centrem obchodu. Zásluhu na tom měly hlavně bohaté zásoby černého uhlí, které se nacházelo těsně pod povrchem. Z Pensylvánie tak pocházelo 80% z celosvětové produkce černého uhlí. Bylo to palivo, které bylo důležité pro pohon strojů. Kromě uhlí se zde začalo produkovat také železo a ocel, stavěly se železnice a rozvíjela se také textilní výroba. Lackawanna Valley se tak stala oblastí, která řídila americkou průmyslovou revoluci.

V letech 1860 – 1910 průmyslová aktivita v této oblasti sem přitáhla tisíce nových přistěhovalců a stala se tak jednou z nejhustěji osídlených v Americe. Dnes je tato oblast hojně vyhledávaná turisty, kteří si chtějí připomenout americkou historii, věnovat se turistice nebo se vydat za kulturou. Je zde několik muzeí, jako například City Trolley muzeum nebo Anthracite Heritage Museum. Na své si zde však přijdou i milovníci přírody, na které zde čeká 40 mil značených turistických tras, pěší i cyklistická stezka podél Lackawanna River.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko