Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gettysburg NMP

Ve dnech 1. až 3. července roku 1863 se v blízkosti pensylvánského města Gettysburg odehrála jedna z největších bitev Americké občanské války, která způsobila její velký obrat.  Při této potyčce Severu proti Jihu přišlo o život značné množství vojáků Unie i Konfederace, proto je bitva u Gettysburgu považována za nejkrvavější bitvu této války.

V bitvě se setkaly dvě velké armády a po třech dnech bojů visel osud jednotné Ameriky doslova na vlásku. První den bitvy u Gettysburgu přinesl vítězství jižanských rebelů, kteří bojovali za svou suverenitu proti tyranii Yankeeů a Unie.  Unionské divize se začaly sjednocovat, aby mohly čelit početným vojskům Konfederace.

Dnes se na místě této bitvy, která pohnula dějinami Spojených států amerických, rozkládá Gettysburský národní vojenský park a Gettysburský národní hřbitov. Oba objekty jsou přístupné veřejnosti a na autentickém místě seznamují návštěvníky s průběhem bitvy a dějinami národa. Park rozkládající se na ploše 2400 hektarů je od roku 1933 pod ochranou organizace National Park Service. Pod park spadá ještě kolem 300 jednotlivých památek. Vše je zapsáno v Národním registru historických památek. Každoročně sem zavítá kolem 2 milionů návštěvníků. V návštěvnickém centru si můžete prohlédnout velký obraz bitvy, který byl v roce 1884 dokončen francouzským umělcem Paulem Philippoteauxem.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko