Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Necessity NB

Během 18. století se v údolí řeky Ohio rozhostil konflikt, který byl anglickými kolonisty nazýván jako francouzsko-indiánská válka. Propukla v roce 1754 a táhla se po dobu sedmi let. Spor vznikl o neovládnutá území, především o strategicky a ekonomicky mimořádně důležitou oblast v údolí řeky Ohio. Indiánské národy nesouhlasily s expanzí bílé populace na jejich posvátná území, a proto se rozhodly o ně bojovat. Nešlo však jen o boje mezi indiány a Francouzy, ale také o šarvátky britských a francouzských kolonistů. Všichni zde usilovali o nadvládu nad Severní Amerikou.

V nejvíce ohrožených oblastech se vytvářely oddíly milice a obyvatelstvo se uchylovalo pod ochranu pevností a opevněných osad. Jednou z takových pevností byla i Fort Necessity. Pevnost byla vystavěna na západě Pensylvánie a byla jedním z klíčových míst v této válce. První výstřely padly již 3. července v roce 1754, když miliční oddíl z Virginie, kterému velel plukovník George Washington, budoucí první prezident USA, napadl průzkumnou jednotku Francouzů. George Washintgton byl tehdy nezkušeným mladíkem, proto u Fort Necessity prohrál. Po čtyřech hodinách trvající bitvě byla podepsána kapitulace. Vítězové vytvořili před pevností uličku a zbědovaní Britové mohli vypochodovat ven pouze s přísahou, že se nejméně rok v oblasti neukážou. Ze svého neúspěchu se však uměl dostatečně poučit a tuto trpkou zkušenost využil v následujících bitvách.

Dnes je tehdy dobývaná pevnost Fort Necessity národní památkou a její okolí je prohlášeno za Národní bojiště. Najdeme ji v oblasti Great Meadows, ve Fayette County v Pensylvánii. Památka, která byla vyhlášena v roce 1961 je pod ochranou organizace National Park Service.  U Fort Necessity to bylo asi poprvé, kdy se tak výrazně prosadili na straně Britů kolonisté, které pak Washington přivedl až k nezávislosti, a oni ho za to udělali prvním prezidentem.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko