Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gloria Dei Church NHS

Gloria dei Church, nebo také Old Swedes Church je historický kostel, který byl v roce 1677 založen v pensylvánském městě Philadelphia. Jde o nejstarší kostel v zemi a zároveň také druhý nejstarší kostel švédské církve ve Spojených státech amerických. První švédští průkopníci se v oblasti tehdejšího Nového Švédska usadili kolem roku 1646.

Kostel byl vystavěn z původní pevnosti Wicaco v jižní Philadelphii, která byla v roce 1677 přebudována na místo konání bohoslužeb a pro tyto účely se používá dodnes. K vysvěcení kostela došlo dne 2. července roku 1700 během svátku First Sunday after Trinity.

Gloria Dei byl prvním luteránským kostelem vysvěceným na západní polokouli. Jako kněz zde od roku 1703 sloužil německý student teologie Justus Falckner. V kostele jednou dokonce zpíval i švédský operní pěvec Jenny Lind během svého amerického turné. Ve středu chrámové lodi je zavěšen obrovský švédský lustr, který kostelu daroval slavný švédský umělec Carl Milles. Kostel byl častým místem návštěv švédské královské rodiny a biskupů.

Gloria dei Church najdete na křižovatce ulic Columbus Boulevard a Christian Street. V interiérech kostela je ukryto mnoho sbírek historických a náboženských artefaktů, z nichž nejvzácnější je bronzový kříž z 18. století. Další významnou památkou je také Bible napsaná ve švédštině a v angličtině. V roce 1845 se zde konalo švédské luteránské shromáždění Biskupské církve.

Kostel byl dne 17. listopadu roku 1942 vyhlášen za národní historické místo a dnes je pod správou organizace National Park Service. Dne 15. října 1966 byl zapsán v Národním registru historických míst. Kostel je také památníkem Johna Hansona – předsedy Kongresu v průběhu americké revoluce.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko