Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Friendship Hill NHS

Národní historická památka Friendship Hill se nachází ve Fayette County v Pensylvánii, asi 80 km jižně od Pittsburghu. V blízkosti leží Point Marion s výhledem na Monongahela River. Jde o historickou stavbu, která byla po mnoho let domovem významného amerického politika Alberta Gallatina.

Gallatin byl švýcarsko-americký etnolog, lingvista, politik, diplomat a kongresman, který se v roce 1780 usadil ve Spojených státech v Pensylvánii. Stal se jedním z hlavních vůdců nové demokraticko-republikánské strany. Byl zakladatelem Newyorské univerzity a za vlády prezidenta Thomase Jeffersona také ministrem financí.

Samotný dům se skládá ze šesti sekcí. Tou nejstarší je původní cihlová stavba postavená v roce 1789. Tento unikátní a originální dům je postaven federalistickém stylu s vlámskými prvky. Tento styl se objevil ve Spojených státech amerických mezi lety 1780 a 1830, vrcholným obdobím byly pak léta 1785 až 1815. Tato doba je spojena s počátky republiky a se zřízením prvních národních institucí v USA. Styl se projevoval nejen na budovách, ale také na nábytku a výzdobě interiérů.

Podél severní strany cihlového domu se v roce 1798 objevil jednoduchý rám. V roce 1823 byla přidána také kamenná kuchyně, roku 1895 pak jídelna. Jižní křídlo ložnice bylo dokončeno v roce 1902 a o rok později ještě části pro služebnictvo.

Dům byl v roce 1965 vyhlášen za národní kulturní památku, a proto byl v té době také zapsán do Národního registru historických míst. Za národní historickou památku pak byl prohlášen v roce1978 a administrativně spadá pod Fort Necessity National Battlefield.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko