Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Friendship Hill NHS

Národní historická památka Friendship Hill se nachází ve Fayette County v Pensylvánii, asi 80 km jižně od Pittsburghu. V blízkosti leží Point Marion s výhledem na Monongahela River. Jde o historickou stavbu, která byla po mnoho let domovem významného amerického politika Alberta Gallatina.

Gallatin byl švýcarsko-americký etnolog, lingvista, politik, diplomat a kongresman, který se v roce 1780 usadil ve Spojených státech v Pensylvánii. Stal se jedním z hlavních vůdců nové demokraticko-republikánské strany. Byl zakladatelem Newyorské univerzity a za vlády prezidenta Thomase Jeffersona také ministrem financí.

Samotný dům se skládá ze šesti sekcí. Tou nejstarší je původní cihlová stavba postavená v roce 1789. Tento unikátní a originální dům je postaven federalistickém stylu s vlámskými prvky. Tento styl se objevil ve Spojených státech amerických mezi lety 1780 a 1830, vrcholným obdobím byly pak léta 1785 až 1815. Tato doba je spojena s počátky republiky a se zřízením prvních národních institucí v USA. Styl se projevoval nejen na budovách, ale také na nábytku a výzdobě interiérů.

Podél severní strany cihlového domu se v roce 1798 objevil jednoduchý rám. V roce 1823 byla přidána také kamenná kuchyně, roku 1895 pak jídelna. Jižní křídlo ložnice bylo dokončeno v roce 1902 a o rok později ještě části pro služebnictvo.

Dům byl v roce 1965 vyhlášen za národní kulturní památku, a proto byl v té době také zapsán do Národního registru historických míst. Za národní historickou památku pak byl prohlášen v roce1978 a administrativně spadá pod Fort Necessity National Battlefield.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko