Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Delaware & Lehigh NHC

Klikatící se řeky, historické kanály, železnice, města, zelené hory a údolí, unikátní přírodní oblasti a pozůstatky raného průmyslu si můžete prohlédnout, pokud se vydáte po 165 mil dlouhé historické trase vedoucí z Delaware Canal do Lenigh Valley. Tato železniční trať byla vystavěna v letech 1827 – 1845. Její hlavní význam byl v dovozu uhlí do stále více osídleného východního pobřeží. Výstavba této železnice vedla i k rozvoji mnoha měst a obcí, které jsou dnes v této oblasti velmi významné.

Trasa protíná pět okresů ve východní Pensylvánii a v současnosti slouží k zachování zdejšího kulturního dědictví a ochraně zeleně pro veřejnost. Součástí tohoto koridoru je kolem 400 km2 veřejných pozemků sloužících pro rekreaci ve volné přírodě. Nachází se zde státní, okresní i místní parky, stovky nejrůznějších památek a zajímavých míst.

Užívat si zde můžete raftingu, cykloturistiky i pěší turistiky, protože se zde naskýtají četné možnosti výletů. Oblíbeným cílem je například Lehigh River Gorge, White Haven nebo Jim Thorpe. Zastavte se také v nedalekém Hickory Run State Park. Tady si na své přijdou hlavně milovníci lezení po skalách, na ně zde čeká národní přírodní památka Boulder Field, která je pozůstatkem poslední doby ledové. Nezapomeňte navštívit hornickou vesnici Eckley Miner´s Village, která vás seznámí s tehdejším tvrdým životem místních obyvatel. V údolí Lehigh Valley jsou k vidění průmyslové giganty jako Bethlehem Steel a Mack Trucks. Nezapomeňte navštívit Hugh Moore Park, kde můžete jezdit na lodičkách po kanálu. V parku se nachází dvě návštěvnická centra.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko