Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hopewell Furnace NHS

Národní historické místo Hopewell Furnance se rozkládá na jihovýchodě Berks County, nedaleko města Elverson v Pensylvánii. Je příkladem typického amerického venkova z období 19. století a místem, kde začala americká industrializace. Zdejší krajina byla bohatá na přírodní zdroje, proto se začala postupně vytěžovat a oblasti se začalo říkat „železné plantáže“. Těžba zde probíhala od roku 1771 až do roku 1883 a tato činnost položila základy pro transformaci Spojených států do podoby průmyslového gigantu.

Dnes se v těchto místech nachází národní historická památka Hopewell Furnace, která na ploše 848 hektarů uchovává spoustu původních domů. Lidé si tak mohou prohlédnout, jak v tehdejší době vypadalo podnikání a životní styl zdejšího obyvatelstva. K vidění jsou zde historické kovárny, sklady i četné domy běžných pracovníků.

Hopewell Furnace tavící pece byly založeny v roce 1771 kovolijcem Markem Birdem, podle kterého byly také pojmenovány Birdsboro. Největšího rozkvětu dosáhla práce se železem v letech 1820 – 1840, v době, kdy byla Americká občanská válka v plném proudu. V polovině 19. století byly změněny postupy ve výrobě železa a začaly se používat i menší tavné pece. Hopevel Furnace se tak staly zastaralými a v roce 1883 definitivně ukončily svůj provoz.

Dnes se v Hopewell Furnace nachází významné historické jádro se 14 obnovenými strukturami, které se stalo velkým turistickým lákadlem. Park se rozprostírá na převážně zalesněných plochách. Hopewell Furnace National Historic Site sousedí na třech stranách s parkem French Creek State Park.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko