Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Thomas Stone NHS

Thomas Stone žijící v letech 1743 – 1787 byl americký plantážník, který podepsal Americkou deklaraci o nezávislosti jako vyslanec za stát Maryland. Narodil se ve městě Poyton Manor v UK County v Marylandu. Navštěvoval skotskou školu a později studoval práva na úřadu Thomase Johnsona. Byl přijat do advokátní komory, stal se úspěšným právníkem a roku 1764 si zřídil praxi ve městě Frederick. Stone byl v roce 1775 zvolen do Kongresu a později pracoval v komisi, jež vytvářela stanovy Konfederace v roce 1777. Po krátkou dobu byl v roce 1784 také Prezidentem Kongresu. Když podepsal deklaraci nezávislosti, tak se významnou měrou vepsal do historie Ameriky.

Na ploše 322 akrů se v Marylandu rozkládá pozemek s domem, který Thomas Stone v roce 1770 odkoupil. Ten je od roku 1997 považován za národní historické místo a je otevřen pro veřejnost. Tento koloniální dům je vybaven dobovým nábytkem a přibližuje návštěvníkům, jak se žilo v dobách americké revoluce. Thomas Stone NHS najdete asi 30 mil jižně od Washingtonu.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko