Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Antietam NB

V letech 1861 až 1865 probíhala na severoamerickém kontinentu Americká občanská válka, kdy proti sobě stály státy Unie Spojených států amerických a státy tzv. Konfederace, což byla koalice jedenácti států, jež se dobrovolně od Unie odtrhly. Státy konfederace se rozkládaly v jihovýchodní části Unie, proto bývá tato válka často označována jako válka Severu proti Jihu.

Hlavní příčinou tohoto několikaletého sporu byl údajně spor o zrušení otroctví, ale těch příčin bylo zcela určitě mnohem více. Podstatné bylo také to, že Jih upřednostňoval podstatně větší autonomii pro jednotlivé státy, než jakou umožňovaly severní státy Unie. Sever prosazoval spíše silnější centrální vládu. Otázka otroctví tak byla spíše záminkou a většinou stála v pozadí většiny sporů.

Během Americké občanské války se odehrálo mnoho velkých bitev, v nichž přišly o život tisíce vojáků jak na straně Unie, tak i na straně Konfederace. Dne 17. září roku 1862 se odehrála bitva u Antietamu (dnešního Sharpsburgu) v Marylandu. Generál Lee se 45 tisíci vojáky zde porazil 87 tisícové vojsko generála McCleanna.

Antietam se tak zapsal do historie jako místo, kde se odehrála jedna z nejkrvavějších bitev Války Severu proti Jihu. Šlo o nejstrašnější den této války, Unie zaznamenala téměř 12 tisíc mrtvých a raněných a Konfederace něco přes 11 tisíc. Po této bitvě přednesl dne 22. září 1862 americký prezident Abraham Lincoln předběžné vyhlášení, podle kterého měli být od 1. ledna 1863 všichni otroci na územích Unie konečně svobodní. K definitivnímu osvobození otroků došlo až po 13. Dodatku Ústavy v roce 1865.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko