Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Catoctin Mountain Park

Rekreační oblast Catoctin Mountain Park se nachází asi 20 mil východně od města Hagerstown ve státě Maryland. Oblast je ideální pro pěší turistiku, cykloturistiku a rodinné výlety. Najdete zde značené stezky nejrůznějších délek a náročností, od snadných procházek až po drsné výšlapy. Vybírat zde můžete z více než 25 mil turistických cest.

Catoctin Mountain je součástí Apalačského pohoří a jeho hřebeny jsou pokryty lesním porostem. Catoctin Mountain Park leží v hornaté oblasti známé jako provincie Blue Ridge a tímto horským parkem protékají četné potoky. Zároveň park poskytuje panoramatické výhledy na Monocacy Valley. Díky silnici, která park protíná je přístupný veřejnosti po celý rok, během zimního období jsou však uzavřeny některé jeho části.

V této oblasti najdete spoustu kempů, kde je možné se ubytovat, zároveň je zde turistům k dispozici i návštěvnické centrum. Tam mají možnost si zakoupit potřebné mapy, vyzvednout brožury a letáky s informacemi ohledně parku. Kromě unikátní nedotčené přírody nabízí park také uchvacující skalní útvary, kulturní exponáty a při troše štěstí zde můžete zahlédnout jelena, veverky nebo datly.

Při návštěvě parku byste měli dodržovat určitá bezpečnostní pravidla, jako je chodit jen po vyznačených stezkách. Na výlety byste se neměli vydávat sami, vždy buďte ve skupině, nebo alespoň v páru. Pamatujte na to, že veškerá zvířata i rostliny v parku jsou zákonem chráněna. Při setkání s nějakým zvířetem se mu raději vyhněte, v případě ohrožení mohou být útočná. Na výlety se vybavte kvalitní turistickou obuví a dostatkem pitné vody. Každý svůj výlet nahlaste rangerům, aby vám mohli v případě nehody či nebezpečí přijít na pomoc.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko