Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Baltimore

Na východě Spojených států amerických se ve státě Maryland rozkládá město Baltimore, na jehož území žije kolem 750 tisíc obyvatel. V celé aglomeraci však žije více než 2,2 milionu lidí. Je největším městem státu a zároveň jeho strategickým centrem. Baltimore leží v centrálním Marylandu, asi hodinu jízdy severovýchodně od hlavního města Annapolis.

Město bylo založeno 30. července v roce 1729 a dnes je z něj ekonomické, kulturní i zábavní centrum kraje. Bylo pojmenováno po Lordu Baltimorovi, členovi irské Sněmovny lordů, který byl zakladatelem kolonií v Marylandu a zároveň guvernérem zdejší provincie. Po poklesu zpracovatelského průmyslu se ekonomika zaměřila na sektor služeb a cestovní ruch. Největšími zaměstnavateli ve městě jsou Johns Hopkins University a nemocnice Johns Hopkins Hospital.

Jednou z největších atrakcí města je National Aquarium. V několikapatrové budově je zde ukryto více než 5000 ryb a jiných zajímavých obyvatel podmořského světa. Máte zde možnost poodhalit roušku jeho tajemství a „vmísit se“ mezi žraloky, velryby a jiné obyvatele vodního prostředí. Dalšími lákadly jsou Přírodovědecké muzeum, pevnost Fort McHenry nebo železniční muzeum Baltimore & Ohio Railroad.

Přímo naproti Aquariu se kolem zátoky rozkládá nové a zrestaurované nákupní centrum. Tam, kde kdysi stály staré rybářské příbytky, vyrostly moderní obchodní domy Inner Harbor (Vnitřní přístav), které zvou návštěvníky na příjemné posezení v restauracích a kavárnách. Množství obchodů zajistí dostatek suvenýrů pro vaše potřeby. Nejvíce pozornosti však přitahuje historická fregata USS Constellation z roku 1854. Vystavena je zde také americká ponorka, která operovala za druhé světové války ve vodách Pacifiku nedaleko Japonska. Baltimore je významnou dopravní křižovatkou (námořní přístav, letiště BWI).

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.

Baltimore – za historickými loděmi i jednou z nejvyšších budov světa

Baltimore – za historickými loděmi i jednou z nejvyšších budov světa

Na východě USA se nachází Baltimore, který je hlavním a největším městem státu Maryland. Město bylo pojmenováno po Lordu Baltimorovi, který byl členem irského parlamentu. Dnes je toto dvacáté nejlidnatější město Spojených států strategickým i kulturním centrem Marylandu a ukrývá spoustu turistických lákadel.

celý článek

 
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko