Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Harmony Hall

Harmony Hall nacházející se ve Fort Washington ve státě Maryland byl zřízen americkou organizací United States National Park Service již v roce 1966. Jde o typickou georgijskou budovu postavenou z červených cihel během 18. století. Pod ochranou státu je kromě stavby samotné také oblast 260 km čtverečních země, včetně Broad Creeku, řeky Potomac a jejích přítoků.

Budova byla vystavěna kolem roku 1723 pro Williama Tylera. Sídlo se původně jmenovalo Battersea, ale po roce 1792 bylo přejmenováno na Harmony Hall. Tehdy zde žili bratři John a Walter Dunaney Addison se svými ženami. Tento název dali domu proto, aby připomínal, že i dva páry mohou žít v harmonickém celku.

V roce 1927 prošel dům nákladnou rekonstrukcí, kterou financoval tehdejší majitel Charles Wallace Collins (1879–1964). Ten byl významným právníkem, spisovatelem a knihovníkem. Poté co odešel do důchodu, zasvětil svůj život obnově a uchování této památky. Právě Collins navrhnul Harmony Hall na seznam památek organizace National Park Service.

Od roku 1985 bylo toho panské sídlo pronajímáno majitelem Frankem Calhounem, který zde zároveň i sám žil. Investoval více než 1 milion dolarů na údržbu domu a jeho zachování. Dům byl v roce 1980 zapsán do Národního registru historických míst a v témže roce byl jeho stav vyhodnocen jako „excelentní“. Od listopadu roku 2008 je budova Harmony Hall pro veřejnost uzavřena.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko