Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Clara Barton NHS

Clara Barton nebo celým jménem Clarissa Harlowe Barton byla zakladatelkou americké neziskové humanitární organizace Červený kříž. Narodila se na Vánoce roku 1821 v Oxfordu v Massachsetts a byla nejmladší z pěti dětí. Jejím otcem byl chovatel koní a farmář Stephen Barton a matkou žena v domácnosti jménem Sarah. Její rodiče byli jedněmi ze zakladatelů první univerzitní církve v Oxfordu.

Její zájem o ošetřovatelství začal někdy v jedenácti letech, když se jejímu bratrovi Davidovi stala ve stodole nehoda, při které se těžce zranil. Clara se tak o něj dva roky starala a pomalu se učila některým lékařským metodám. Její teta Martha Ballardová byla navíc porodní asistentkou ve městě Hallowella ve státě Maine, stala se tak pro Claru velkým vzorem a podporovala její zájem v ošetřovatelství. Martha během své profese v letech 1777 - 1812 pomohla na svět více jak tisícovce dětí.

Clara Barton se v dospělosti stala průkopnickou americkou učitelkou, zdravotní sestrou a člověkem, který měl potřebu pomáhat lidem v nouzi. Měla silného a nezávislého ducha, z její iniciativy byl později založen americký Červený kříž. V americkém státě Maryland se ve městě Glen Echo nachází dům, ve kterém strávila Clara posledních 15 let svého života. Tento dům byl vyhlášen za národní historické místo a je otevřen veřejnosti.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko