Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Monocacy NB

Během Americké občanské války, která probíhala v letech 1861 – 1865 se odehrálo mezi státy Unie a státy Konfederace mnoho krvavých a těžkých bitev. Tato válka byla někdy také označována jako Válka Severu proti Jihu a jednou z hlavních příčin, proč docházelo k četným konfliktům, byly neshody ohledně zrušení otroctví. Důvodů však byla celá řada, většinou měly politický charakter a problematika otroctví tak byla jen zástěrkou.

Jedna z důležitých bitev Americké občanské války se odehrála na řece Monocacy dne 9. července roku 1864. Konfederační síly generála Earlyho zde porazily jednotky generála Wallaceho, které byly podstatně slabší. Bylo to však poměrně problematické vítězství, a to hlavně z důvodu, že celodenní náročná a vysilující bitva připravila konfederační síly o možnost zaútočit na Washington D. C., který byl v té době prakticky nechráněný. Jediným cílem seveřanů bylo v té době zdržet jednotky Konfederace, a proto může být bitva považována také za jakési vítězství Unie. Konfederaci tak útok zabral příliš mnoho času, takže nemohla splnit svůj cíl - obsadit hlavní město Unie před příchodem hlavních vojsk seveřanů.

Bitvy u Monocacy se zůčastnil také americký právník, voják, státník a významný spisovatel generál Lewis Wallace, který bojoval na straně Unie a během bojů pomáhal zdržovat jednotky Konfederace. V letech 1878 – 1881 byl guvernérem teritoria Nové Mexiko a v letech 1881 – 1885 pak ambasadorem Spojených států amerických u tehdejší Osmanské říše. Wallace byl autorem řady slavných knih, z největšího úspěchu dosáhl román Ben Hur, jež vyšel v roce 1880. S 50 miliony prodaných výtisků se tak řadí k nejúspěšnějším bestsellerům v historii. Z Monocacy se později stala historicky významná lokalita nazývaná Monocacy National Battlefield.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko